Atlasy a encyklopedie tanků

Fascinuje vás veškerá vojenská technika a toužíte se dozvědět více o jednotlivých obrněných vozidlech, která v minulosti vévodila bitevním polím? Pokud se zajímáte o legendární typy tanků, jejichž příchod způsobil ve vojenství revoluci, a chcete se o nich dozvědět něco víc, pořiďte si naše atlasy a encyklopedie tanků.   Více
Věděli jste, že se tanky na scéně poprvé objevily v zákopech první světové války? A tušíte, jaká obrněná vozidla se zachovala až do současnosti? Ať už máte o historii vojenství dobrý přehled, nebo byste si rádi doplnili své mezery, mohla by se vám hodit Encyklopedie Svět tanků, kterou má na svědomí Ivo Pejčoch.

Sherman, Panther, Tiger, Centurion, Merkova, Abrams nebo třeba T-34. Že vám tyto názvy nic neříkají? Tak to máte v historii vojenství velké mezery. Jedná se totiž o nejznámější tankové ikony, které se zapsaly do historie. Pokud se chcete dozvědět více o obrněných automobilech a veškeré vojenské technice, která byla vyrobena v nejrůznějších zemích od počátku 20. století až po současnost, sáhněte po knize Tanky a další vojenská vozidla.

Tanky tvořily klíčovou složku bleskové války během druhé světové a zároveň se účastnily velkých bitev na Středním východě i největších střetnutí na východní frontě. Jejich role ale zůstává důležitá i dnes. Základní informace o nejslavnějších typech i momentálně používaných strojích najdete v knize Tanky, kde je popis jednotlivých strojů doplněný také o špičkově zpracované rozpoznávací kresby.

Chcete nahlédnout do historie a zjistit, jak člověk dosáhl věku moderního válčení? To se vám může podařit díky publikaci s názvem Historie vojenské techniky, která na příkladu sta neuvěřitelných válečných zbraní odhaluje vývoj strojů od primitivní chetitské techniky až po moderní tank T-34, stíhací letouny Grumman F-14 či letadlové lodě třídy Nimitz. Podobně koncipovaná je pak i Encyklopedie tanků a obrněných vozidel od první světové války do současnosti.

Jestliže se zajímáte hlavně o bojová vozidla používaná během druhé světové války, i pro vás tu máme jeden zajímavý tip. Kniha s názvem Tanky a bojová vozidla 2. světové války nabízí fundované líčení historie vývoje obrněné techniky v konkrétních státech, které autor doplnil o ucelený přehled jednotlivých typů, jejich technických údajů a bojového uplatnění.

Kromě obecných encyklopedií, které popisují historii vojenské techniky od prvopočátků až do současnosti, najdete na pultech knihkupectví také spoustu publikací zaměřených na konkrétní obrněná vozidla. Mezi ty nejoblíbenější patří například knihy M1 Abramsvs T-72 Ural, SU-152 a příbuzná vozidla, T-34 jede do války, Tank Tiger, Obrněný transportér OT-62 Topas či Sovětský těžký tank T-10 a jeho varianty.