Atlasy a encyklopedie zbraní

Střelné zbraně nejsou jen chladné nástroje na zabíjení. Z technického hlediska se jedná zároveň o velmi zajímavé výrobky. Obdivovat můžete jejich precizní zpracování, vývoj v průběhu historie i rozmanité využití ve válce. Záliba ve zbraních z vás tedy automaticky nedělá milovníka násilí. Nebojte se proto pořídit si rozličné encyklopedie zbraní pro chvíle, kdy se o těchto specifických kouscích moderní techniky budete chtít něco dozvědět.   Více
Střelné zbraně fascinují více lidí, než by se mohlo na první pohled zdát. Pro úplný úvod do této tematiky se vám bude hodit encyklopedie zbraní s názvem Zbraně a taktika, která vám zaručí komplexní pohled na válečnictví, obléhání i další válečné taktiky a postupy. Užitečná bude také encyklopedie zbraní Zbraně 21. století, která se široce zaměřuje na moderní palné zbraně spojené například se studenou válkou, regionálními konflikty, terorismem a celkově se zbrojením.

Pokud se se střelnými zbraněmi setkáváte v životě i prakticky, bude pro vás skvělým pomocníkem publikace Manuál obranné střelby i její druhý díl. Tato encyklopedie střelných zbraní a způsobů, jak s nimi zacházet, vám zajistí nejefektivnější a zároveň nejbezpečnější použití dané zbraně. Hodit se bude také Atlas nábojů a zajímavá je i publikace Dobrodružství kriminalistické balistiky. Tento čtivý text vám ukáže zajímavou cestu kriminalistické identifikace palných zbraní.

Encyklopedie a atlasy zbraní se samozřejmě zaměřují i více specifickým směrem. Vybírat můžete například z publikací Ruční a puškové granáty či Sovětské granáty 1920-1945, zaměřit se ale můžete i na atlas zbraní Krátké střelné zbraně nebo Odstřelovačské pušky.

Své významné místo ve válečnictví a výrobě zbraní má i Česko. Z publikací, které se věnují naší zemi, můžeme doporučit například encyklopedii zbraní Zbraně Jawa, atlas zbraní Československé ruční palné zbraně a kulomety a také knihy Slavní českoslovenští zbraňaři a Československé zbraně ve světě.

Důležitým moderním obdobím pro zbrojírenství a válečnictví je bez pochyby období druhé světové války. Proto nesmíme zapomenout na encyklopedie zbraní Tajné zbraně třetí říše a Německé tajné zbraně druhé světové války. Širší pohled na toto téma nabízí publikace Zbraně druhé světové války.