Atlasy a encyklopedie vína

Patříte mezi milovníky vína, kteří dokáží patřičně ocenit jeho chuťové přívlastky, stáří i původ, a zároveň si chcete rozšířit obzory a dozvědět se o tomto nápoji něco nového? Anebo se snad řadíte mezi ty, kteří víno dělí pouze na bílé, červené a růžové, a chcete si v tomto ohledu doplnit chybějící znalosti? Tak či onak, určitě se vám budou hodit atlasy a encyklopedie vína, díky kterým zjistíte, čím si nápoj získal chuťové buňky mnoha lidí na celém světě!
    Více
Víno patří mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje na světě. A to bez debat. Rozpoznat jednotlivé chutě, barvy či odrůdy ale může být pro laika složité. Pokud i vy patříte mezi nezasvěcené, nezoufejte, kritička vín Jancis Robinson udělá znalce z každého. Ve své příručce, kterou pojmenovala Znalcem vína za 24 hodin, vás naučí poznávat jednotlivé odrůdy vín podle mnoha různých způsobů a ukáže vám, jak je správně kombinovat s pokrmy. Dílo je psáno čtivým způsobem, který zaručeně zaujme nejen mladé lidi, ale i konvencemi nesvázané milovníky dobrého pití.

Považujete se za fanouška vín, ale spíše než experimentům dáváte přednost starým osvědčeným značkám? Pak je právě pro vás určena kniha s názvem Poradce vínomila, která vám dokáže, že se neustálým sázením na své oblíbence ochuzujete o skvělé zážitky!

Autorka, kterou je Katherine Coleová, vás naučí, že orientace ve světě vín může být jednodušší, než se na první pohled zdá. Odvrací se totiž od způsobu uspořádání, ve kterém rozhoduje oblast původu, a místo toho nabízí systém deseti nejběžnějších stylů vína. Co možná nejjednodušší jazyk navíc doplňuje o řadu grafů a symbolů, které vám orientaci významně usnadní.

Pro ty, kteří by se chtěli dozvědět více o způsobu, jakým se víno degustuje, je určená publikace Malá škola degustace vína. Ta představuje průvodce, díky kterému se naučíte rozeznávat základní chuťové vjemy, dozvíte se, jak ochutnávat bílé, červené, růžové a šumivé víno, anebo například to, jak určit svěží či ovocitý styl.  Konečně navíc přijdete na kloub tomu, jak od sebe rozeznat vína suchá, sladká a polosuchá. Podobným způsobem vás poučí také Degustační příručka, Setkání s vínem či Dobré rady milovníka vína.

Jste vlastenec tělem i duší a stejně věrní zůstáváte i tuzemským vinicím? Pak si určitě nenechte ujít oblíbenou knihu Nová encyklopedie českého a moravského vína. V případě, že patříte spíše mezi fanoušky francouzských odrůd, jistě oceníte atlas vína jménem Toskánská vinice.

Nezapomněli jsme samozřejmě ani na ty, kteří raději, než aby o víně četli, ho ochutnávají. Právě pro ty je určena encyklopedie s názvem Kam za vínem na Moravě a v Čechách, která představuje osvědčeného průvodce po jednotlivých vinařských podoblastech České republiky. Kromě současných trendů a zajímavostí vás kniha seznámí také s historií tohoto oblíbeného nápoje. Pohled do minulosti pak nabízí rovněž dílo s názvem Příběh vína, poutavé čtení, jež podrobně mapuje dějiny tohoto nápoje, a to od úsvitu civilizace přes antický svět až po současnost.