Atlasy a encyklopedie světa a všeobecné

Máte doma zvídavé ratolesti, které chvíli neposedí a chtějí se o světě kolem sebe dozvědět co nejvíce? Ať už je zajímají dinosauři, vesmír, mytologie, zeměpis, dějiny nebo třeba zvířata, s nimiž se mohou potkat na jednotlivých kontinentech, každému máme co nabídnout. Stačí, když si pořídíte naše atlasy a encyklopedie světa.   Více
Hledáte klasický školní atlas světa pro děti či dospělé? Pak jste na správném místě. K dispozici totiž máme hned několik různých vydání, jako je například Zeměpisný atlas světa, podrobný a praktický Atlas světa s aktuálními mapami, nejprodávanější Školní atlas světa, Praktický atlas světa zaměřený na širokou veřejnost či moderně zpracovaný Školní atlas světa s tematickými mapami a podrobnými geografickými tabulkami.

Malým čtenářům je poté určená třeba kniha Atlas světa pro děti, která ukrývá 50 barevných map a 2000 ilustrací, publikace s názvem Můj první atlas, kde se seznámí se slavnými místy a typickými rostlinami a živočichy jednotlivých kontinentů, nebo dětský atlas světa pojmenovaný Svět v číslech, jenž přináší záplavu šokujících skutečností a údajů.

Jestliže se vaši potomci zajímají především o tajemství kosmu, mohla by se jim hodit encyklopedie s názvem Hledej a objevuj Vesmír, kde se dozvědí spoustu informací o kosmonautech a jejich práci. Publikace Planetárium pak čtenáře seznámí s jednotlivými vesmírnými tělesy a v knize Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Měsíci následně zjistí, kolik lidí už na něm stanulo, proč je kulatý nebo jakou má spojitost se slavným Titanicem.

Zájemcům o historii, kteří by rádi zjistili, jak se svět postupně vyvíjel, pak jistě udělají radost knihy Atlas světových dějin: 1. díl a Atlas světových dějin: 2. díl. Zde se budou moci podrobně seznámit s historickým vývojem naší planety od pravěku až po novověk, a to včetně náboženských, hospodářských a kulturních zajímavostí. Podobně zajímavý je pak i Atlas objevných cest a říší z pera Simona Adamse.

Aby toho nebylo málo, historické nadšence určitě potěší také dvoudílná Ottova encyklopedie, která se soustředí na základní mezníky a pojmy z dějin vojenství. V knihách s názvem Války světa: starověk, středověk a Války světa: novověk se čtenáři dozvědí třeba to, jaké byly příčiny jednotlivých válečných konfliktů, kde se odehrály nejvýznamnější bitvy nebo kteří vojevůdci se během těchto akcí proslavili.

Ani milovníci přírody a všemožných tvorů, kteří ji obývají, u nás nepřijdou zkrátka. Děti by mohla potěšit třeba První encyklopedie: Zvířata, kde se dozvědí více o rekordmanech zvířecí říše a způsobu, jak chránit jejich přirozené prostředí. Kniha Atlas: Co je kde na Zemi pak malým čtenářům představí svět, jak jste ho ještě neviděli, tajemství jednotlivých tvorů jim odhalí Velká obrazová přírodopedie a zázraky, které se odehrávají pod vodní hadinou, popíše publikace s názvem Velkolepá kniha o mořských tvorech.

Máte doma ratolest, kterou zajímají hlavně informace ze světa vědy a techniky? Skvělým dárkem, který vašemu dítěti pomůže pochopit fungování jednotlivých věcí, by v tom případě mohly být knihy Svět v pohybu, Encyklopedie Věda a technika, Hledej a objevuj: Velké stroje či Moderní encyklopedie pro děti: Věda.

Pokud vaše dítko patří mezi fanoušky fantastických mytologických příběhů, rozhodně byste mu měli pořídit Velkou knihu mytologie. Ta se může pochlubit překrásnými ilustracemi, které doplňují velké množství příběhů o jednotlivých bozích, hrdinech i zvláštních bytostech. Podobně zajímavý je i Atlas mýtů, kde autor literárnímu publiku představí dvanáct tajuplných mytologických světů společně s jejich obyvateli.

A jestliže vám ani tyto publikace nestačí a chtěli byste svou knihovničku rozšířit o další tituly plné zajímavostí, nadchnout by vás mohl třeba Atlas světové architektury, Atlas velkých měst celého světa, Atlas odlehlých ostrovů, Atlas vlajek, Atlas vyhubených živočichů nebo kniha Co se skrývá pod zemí.