Anatomické atlasy a encyklopedie lidského těla

Studujete školu zaměřenou na zdravotnictví? Potřebujete vysvětlit vašemu dítěti, jak funguje lidské tělo? Nebo se chcete sami dozvědět něco nového o fungování lidského těla? Naše atlasy a encyklopedie lidského těla vám pomůžou lépe se zorientovat v jakékoliv oblasti.
    Více
Prvním tipem je nejvyhledávanější anatomický atlas od Franka H. Nettera s názvem Netterův anatomický atlas člověka. Ten je oblíbený jak u studentů medicíny, tak u vyučujících tohoto odvětví. Hravější verze, která je u nás také k dostání, je potom Netterův vybarvovací anatomický atlas, který je dostupný ve dvou verzích.
 
Při zkouškovém období vám potom budou nápomocné například Naučné karty Lidské tělo, kde můžete potrénovat soustavu kosterní, svalovou, dýchací, oběhovou, mízní a trávicí. Dobrým pomocníkem  může být i Lidské tělo od J. Froněka obsahující pracovní listy s různými úkoly.
 
Anatomický atlas lidského těla pojmenovaný 101 věcí, které bychom měli vědět o lidském těle je kniha plná zajímavostí a detailních ilustrací, skrze které se můžete ledacos přiučit. Zajímavou publikací je potom také atlas anatomie člověka s názvem Lidské tělo od M. Bettse, kde nás autor seznámí s významem čaker a akupunkturních drah, ale i s posledními objevy v oblasti medicíny.
 
Dalším tipem vhodným hlavně pro děti je skvělá interaktivní kniha Lidské tělo. Dozvíte se zde zajímavosti o jednotlivých částech vašeho těla a k tomu si můžete složit zajímavé puzzle. Jde tak o ideální zábavu pro rodiče s dětmi. A pokud bojujete například s ostychem při debatách (nejen) o sexu, když vaše dítě pokládá zvídavé otázky, sáhněte po knize Jak děti přicházejí na svět nebo zvolte sérii knih Mluvíme o sexu. Tu můžete pořídit v několika variantách podle toho, jestli potřebujete danou problematiku probrat s potomkem starým 4-6 let, 7-9 let nebo 10-13 let. Vše je zde šetrně vysvětleno a publikace vás navedou tím správným směrem.
 
Pokud si vaše děti již touží číst samostatně, je skvělou volbou dětská knížka Jak jsem přišel na svět. V ní se děti dozví odpovědi na otázky, které je nejvíce zajímají. Kniha je vhodná už pro děti od devíti let. Na podobném principu funguje i Velká kniha odpovědí Mé tělo. Vhodnou knihou pro děti je poté i Lidské tělo od P. Ardagha, kde děti prozkoumají lidské tělo v domě plném fantazie, či Úžasný dětský atlas lidského těla.