Ačkoliv se box někomu může zdát jako příliš drsná zábava, už od pradávna patří mezi velice populární sporty a pojí se s celou řadou slavných jmen. Jestliže se chcete o této sportovní disciplíně dozvědět něco více nebo vás zajímají hlavně příběhy populárních boxerů, pomohou vám naše knihy o boxu a boxerech.   Více
Jestliže s boxem teprve začínáte a zajímáte se o thajský národní sport, při němž se soupeři nezdráhají zapojit pěsti, nohy, lokty i kolena, sáhněte po knize jménem Thajský box: plnokontaktní bojový sport, kterou má na svědomí Zoran Rebac. Kromě historického přehledu autor nabízí detailní informace o základních bojových technikách thajského boxu, vysvětluje taktiku utkání a soustředí se i na bojovou filozofii.

Mezi nejpopulárnější boxery historie se jistě řadí Mike Tyson, kterého znají lidé po celém světě. Jak se ale šikanovaný kluk z nejchudší brooklynské čtvrti stal jedním z nejatraktivnějších a nejzuřivějších boxerů historie a zároveň i nejmladším mistrem světa těžké váhy? Na to vám odpoví biografie Čistá pravda, kterou sportovec připravil ve spolupráci s Larrym Slomanem.

V mladých letech Mika Tysona hrál velkou roli D´Amato, který chlapce adoptoval ve věku šestnácti let, když mu zemřela matka, a fyzicky i psychicky ho formoval. Jaké životní lekce mu tento muž uděloval a jak v něm trenérova slova rezonovala v ringu i mimo něj, popisuje kniha o boxu s názvem Železné ambice, jež navazuje na bestseller Čistá pravda.

Velmi oblíbená je pak i kniha o boxerovi Muhammadu Alim pojmenovaná Král světa. Ta přináší informace ze zákulisí sportovcova života, a to od chvíle, kdy roku 1964 vstupoval do ringu ještě jako Cassius Clay, až do pozdějších let, kdy se stal novým šampionem v těžké váze a zároveň se mu podařilo změnit rasovou politiku. Také pozdější vzestupy a pády jednoho z největších boxerů světa líčí nositel Pulitzerovy ceny David Remnick s velkým osobním zaujetím.

Další kniha o boxerech, která by rozhodně neměla chybět v knihovničce správného fanouška tohoto drsného sportu, se nazývá Bratři Kličkové. Popisuje dětství slavných sourozenců na socialistické Ukrajině, jejich kariéru v době tvrdých boxerských začátků, ale i momenty, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy.

Jestliže byste se rádi přenesli do světa boxu, ale dáváte přednost spíše beletrii, i pro vás máme v nabídce nějaké to zajímavé čtení. Sem patří například knihy spisovatelky Katy Evansové pojmenované V ringu a Legenda, jejichž děj se soustředí na příběhy hrdinů, pro něž se stal ring takřka domovem a kteří touží v boxu něčeho dosáhnout.