Máte nespoutanou duši, která vás neustále pohání k tomu, abyste vyzkoušeli všechna možná dobrodružství? Zajímá vás, jaká nebezpečí na vás v okolním světě číhají? Nebo si snad chcete přečíst příběh lidí, kteří už za sebou nějaký ten boj s živly mají? V tom případě byste si neměli nechat ujít naše knihy o přežití.   Více
Když nasednete na kolo a vyrazíte do přírody za dobrodružstvím, zajisté vás čekají nezapomenutelné zážitky. Po cestě nebo i přímo na místě vás ale může potkat spousta různých lapálií, a to od píchnutého kola přes odlepenou podrážku u boty až po zapomenutý nůž. Abyste si dokázali poradit v každé situaci a překonali všechny nesnáze, nezapomeňte si přečíst knihu Dobré rady do přírody, která patří do edice Na všechno připraven.

Tato série obsahuje také publikaci Dobré rady na kempování, kde se dozvíte, jak vybrat vhodné místo pro nocleh, čím nejlépe očistit zablácené boty nebo co jednoduchého připravit k snídani. Praktické rady pro rodiče pak nabízí kniha Dobré rady na cesty s dětmi, která je plná různých triků a vychytávek. Najdete zde rady pro cestování letadlem, vlakem i autem, díky kterým se vaše dovolená stane zážitkem, na nějž budete i po letech nadšeně vzpomínat.

K záchraně mnoha lidí v těch nejodlehlejších pustinách velkou měrou přispěla kniha o přežití z pera Laurence Gonzalese s názvem Umění přežít. Kombinace dobrodružného příběhu, vědeckých poznatků a praktických rad totiž čtenářům prozradí, jak účinněji zvládat stres, vyhodnocovat rizika a správně se rozhodovat i pod tlakem.

Mezi nejslavnější české dobrodruhy se právem řadí polárník Jaroslav Pavlíček, který celý svůj život zasvětil výzkumu přežití v divočině. Deset let pracovat jako nosič na Téryho chatě ve Vysokých Tatrách, absolvoval nespočet expedic po celém světě, a navíc na Antarktidě založil mezinárodní stanici Eco-Nelson. O tom, jak se správně připravit na výpravu do vzdálených končin Země nebo jak přežít jako trosečník, vypráví jeho kniha Člověk v drsné přírodě, která obsahuje poznatky mnohokrát ověřené v praxi.

Že na problémy můžete narazit na každém kroku, jistě tušíte. Aby vás nepříjemné situace nezaskočily, pořiďte si knihu Nebezpečí číhá všude, ve které se seznámíte třeba s kartáčkovým hadem, s křeslovým kaktusem nebo s toaletním žralokem. Experta na přežití ve svízelných situacích z vás pak učiní Příručka přežití, která čtenářům napoví, jak si poradit bez kompasu, jak zvládnout útok žraloka nebo jak se stát hrdinou snadno a rychle.

Z trochu jiného soudku jsou pak knihy o přežití, které se nazývají Kurz přežití ve městě a Homeless Guide. Zatímco první z nich je určena všem obyvatelům metropolí i cestovatelům, kteří velká města navštěvují, druhá čtenářům představí život bezdomovců, jejich přítomnost je s velkoměsty odnepaměti spjatá. 

Pokud máte doma děti, které neohroženě šplhají ve větvích těch nejvyšších stromů a nenechají si ujít žádnou zajímavou výpravu, mohl by se vám hodit třeba Průvodce pro malé průzkumníky. S tím už se totiž vaše ratolesti nikdy neztratí! Skvělou volbou ale jistě bude i Příručka pro kluky dobrodruhy nebo Kniha pro neohrožené dobrodruhy.