Knihy o včelařství a včelách

Chtěli byste se pustit do včelaření a jako začátečník hledáte veškeré dostupné informace, které vás na péči o tento užitečný hmyz připraví? Máte na zahradě několik barevných úlů, z nichž se ozývá temné bzučení, a plánujete chov včel ještě rozšířit? Nebo vás snad tito drobní žluto-černí tvorečci natolik fascinují, že byste se o nich rádi dozvěděli něco více? V tom případě by vám mohly pomoci naše knihy o včelařství a včelách.   Více
Už slavný vědec Albert Einstein si byl naprosto jistý, že bez včel by lidský život na Zemi do čtyř let přestal existovat. Ptáte se, čím to je, že včely představují tak úspěšný vývojový druh a neustále fascinují odborníky i laiky? Na to se čtenářům pokusí odpovědět nejvýznamnější odborník na život těchto drobných tvorů jménem Jürgen Tautz v knihách Fenomenální včely a Zázračný svět včel.

Pokud hledáte knihy o včelaření pro naprosté začátečníky, skvělou volbu představuje publikace Začínáme včelařit. Jedná se o laskavého průvodce, jenž laiky provede včelařským kalendářním rokem a seznámí je s povinnostmi, které s sebou tato kratochvíle přináší. Pokud se do čtení této krátké příručky pustíte, naučíte se včely krmit, šetrně s nimi zacházet, přichystat jim vhodný domov a správně ho zazimovat.

Praktickým průvodcem pro všechny začínající i zkušené včelaře se jistě stanou také knihy z pera Romana Linharta. První díl pojmenovaný Myslet jako včela se snaží čtenářům objasnit chování včelstev a ukázat jim, jak úspěšně včelařit bez zbytečné chemie. Druhá kniha s názvem Včelařit jako včela se poté zabývá včelstvy jako biologickými celky a přibližuje přirozenou dynamiku včelího úlu.

Toužíte se o včelaření dozvědět co nejvíce, než se této činnosti naplno začnete věnovat? Pak vás jistě nadchnou knihy Včelařství: obrazový průvodce, Příručka včelaře nebo Velká kniha včelaření. A jestliže hledáte komplexní publikaci, která nabízí jak teoretické informace, tak i poznatky z praxe, sáhněte po knize Yvese Gustina s názvem Ilustrované včelařství.

Pustili jste se do včelaření, ale bojíte se, že se ani vám nevyhnou problémy, s nimiž se spousta chovatelů pravidelně potýká? Aby vás nepříjemné situace nezaskočily, zkuste si nastudovat tipy, které přináší James E. Tew v publikaci Nepostradatelný rádce včelaře. Podrobně dále zkoumá včely kniha Ekologie chovu včel nebo titul Včely zdravé a nemocné a svou zajímavou formou jistě zaujme všechny milovníky včelařství kniha Domečky pro včely a užitečný hmyz.

Pokud chcete užitečné žluto-černé tvory představit také dětem, mohla by se vám hodit třeba kniha Včely, která zavede malé čtenáře do kouzelného království bzučících úlů. Vysvětlí jim, proč včely tančí, jak chutnají jednotlivé druhy medu nebo z jakého důvodu se včely staly symbolem samotného Napoleona. Děti pak jistě uchvátí i další barevně ilustrované publikace, kam patří například knihy Včelí úl nebo Jeden rok v životě včely.