Zajímá vás, jak mohou drogy ovlivnit chování a psychiku člověka, co se stane ve chvíli, kdy se u někoho rozvine závislost, a jestli je možné se z tohoto pekla nějakým způsobem dostat? Jak se závislostí na drogách bojovaly konkrétní osoby a co o těchto látkách vlastně víme, vám prozradí naše knihy o drogách.   Více
Asi nejznámějším vyprávěním o drogách se před lety stala kniha Christiane F. s názvem My děti ze stanice ZOO. Ta vypráví skutečný příběh dívky, která se ve dvanácti letech poprvé setkala s hašišem a o rok později na diskotéce vyzkoušela i heroin. Brzo se stala na drogách závislou a aby si je mohla pořídit, začala si na stanici ZOO vydělávat prostitucí. S odzbrojující otevřeností zpětně popisuje osudy dětí, o nichž se veřejnost dozvídá až ve chvíli, kdy v novinách nachází oznámení o jejich smrti.

V roce 2014 se na pultech českých knihkupectví objevilo také pokračování této osobní zpovědi o drogové závislosti, které nese název Christiane F. – Můj druhý život. Dozvíte se v něm, jak je na tom narkomanka dnes, jakou cenu zaplatila za své životní selhání a jak se (ne)dokázala vyrovnat s nečekanou mediální slávou.

Stejně drsné vyprávění o životě narkomanů přináší román Memento, který má na svědomí český publicista a spisovatel Radek John. Díky této publikaci se čtenář dostává do středu dění a může sledovat svět lidí, kteří propadli droze a fetování se pro ně stalo jediným smyslem života. Nejedná se ani tak o varování či poučení, ale spíše o vhled do lidských osudů a obraz toho, jak málo stačí, aby se život člověka proměnil na bezútěšné živoření.  

Díky osudům žen z knihy Všechno má svůj čas, kterou vytvořila Monika Plocová, mohou čtenáři jednoduše pochopit, že traumatické zážitky z dětství i dospělosti zvyšují riziko rozvoje závislosti. V díle pojmenovaném Ventil stejná autorka popisuje, kde se hrdinové tohoto románu poprvé setkali s drogou. Otázky o návykových látkách pak zodpoví publikace Víme o drogách všechno?

Máte sami zkušenosti s drogami nebo s nimi marně bojuje někdo z členů rodiny či vašich blízkých přátel? Pokud byste jim (nebo sobě) chtěli pomoci, ale nevíte jak, poradí vám brožura s názvem Řešení problému drog, která je založená na dílech L. Ron Hubbarda. Jaký mají drogy vliv na rodinný a sociální život, vám prozradí kniha Drogová závislost a rodina.