Lákají vás taje lunární magie, rádi byste se naučili využívat sílu Měsíce a lépe tak porozuměli vesmíru? Chcete se dozvědět více o magii barev, přírody, druidů či wiccanů? Nebo se snad toužíte naučit rituály voodoo či sexuální magie? Pokud se zajímáte o kouzla a čarodějnictví, rozhodně byste si neměli nechat ujít naše knihy o magii.   Více
Začít brát magii vážně neznamená pouze postavit se proti odmítavým názorům nevěřících, ale také proti těm magikům, kteří s ní zacházejí laicky a necitlivě. Jak na to, vám poradí kniha J. J. Duffacka, která se nazývá Hermekrator aneb Jak ovládnout tajná umění. Rozsáhlou oblast okultních technik vám pak představí Velká kniha magie, Velká učebnice čarodějnictví a magie nebo třeba Lexikon magie.

Novým začínajícím čarodějům je určena také Kniha stínů, díky které můžete snadno nahlédnout do historie a dozvědět se něco více o rozvoji moderního čarodějnictví. Pokročilejším uživatelům magie pak poradí, jak provést zaklínání loutek nebo jak správně používat okultní symboly a znaky.

Pokud se chcete dozvědět něco více o čarodějném využití přírodních sil, nahlédněte do knihy magie pojmenované Přírodní magie: Základní kniha tajných věd. Tu má na svědomí známý okultista Henricus Cornelius Agrippa, jenž se pokusil sestavit dokonalou učebnici magie 16. století. Mezi další zajímavé publikace poté patří Techniky přírodní magie, Tajné síly přírody a člověka či Přírodní čarodějnictví.

Oblíbenou knihou na poli esoteriky se stala také Lunární magie, která popisuje jednotlivé měsíční fáze a obsahuje celou řadu tipů na nejrůznější aktivity, díky nimž se naučíte žít v souladu s Měsícem. Kromě toho, že porozumíte tomuto vesmírnému tělesu, si však zároveň osvojíte i způsoby, jak realizovat své sny v souladu s lunárním cyklem a intenzivně prožívat pocity štěstí.

Legendy praví, že předtím, než tu byl čas a než tu byla řeč, existovaly posvátné symboly, jako jsou například Medicínský kruh, Kletba nebo Jaguár. Ty nabízely naději, inspirovaly k tvorbě, přivolávaly sílu a sdílely vědění. Bránu do říše těchto symbolů se společně pokusili otevřít autoři Alberto Villoldo, Colette Baron-Reid a Marcela Lobos ve své knize Mystické šamanské orákulum.

Po celém světě se v posledních letech lidé stále více zajímají o nauky druidů a wicca, které procházejí renesancí. Pokud se i vy chcete dozvědět více o duchovních tradicích, které jsou založeny na lásce k přírodě a planetě Zemi, mohla by se vám líbit publikace Magie druidů a wiccanů. Ta spojuje tyto dvě praktiky v novodobou syntézu, která se nazývá druidcraft. Samostatně pak wiccanskou praxi zkoumá kniha Magická Wicca.

Chcete změnit svůj život pomocí okultismu? Žádný problém! Jak na to, vám poradí třeba kniha Ileany Abrevové pojmenovaná Kouzla pro úspěšný život. Zajímavé techniky a rady pak nabízí ale i publikace Pozitivní magie, Magie pro duši, Bílá magie, Jak se chránit před začarováním, Magie barev či Sexuální magie.