Propadli jste kouzlu japonských kreslených postaviček, které jsou známé svým specifickým výtvarným pojetím? Ať už patříte spíše mezi fanoušky romantiky, nebo vás naopak lákají hororové příběhy, fantastická vyprávění či čtení plné dramatických momentů, manga knihy mají každému co nabídnout. Podívejte se na náš zajímavý výběr.   Více
Mezi nejslavnější manga komiksy, které jsou populární také díky tomu, že se staly námětem oblíbeného animovaného seriálu, patří knihy o Narutovi. Ty sledují příběh chlapce, jenž se touží stát nejlepším nindžou na celém světě a spolu s dalšími adepty se proto pouští do náročného výcviku, který bude drsnější, než si zpočátku mysleli.

Další populární manga série se nazývá Bleach. Jejím hlavním hrdinou je středoškolský student Ičigo Kurosaki, který se rád pere, má dvě šílené sestry a ještě šílenějšího otce. A taky občas vidí mrtvé lidi. S těmi vždy vycházel celkem dobře, protože toho po něm moc nechtěli, ale to jen do chvíle, kdy potkal záhadnou Rukiu Kučiki, která mu vysvětlila, že za ně musí i bojovat.

Všechny fanoušky hororových a mafiánských příběhů pak jistě potěší série pojmenovaná Tokijský ghúl. Ta sleduje hrdinu, který sice přežije útok ghúlky, ale je tak těžce raněný, že mu nakonec musí transplantovat orgány mrtvého monstra, aby sám přežil. Jeho život se tak ze dne na den naprosto změní.

Srdce milionů čtenářů po celém světě si získaly také manga knihy ze série Death Note, kde hlavní roli hraje student Light Jagami, který jednoho dne objeví tajemný sešit označený jako Zápisník smrti. Brzy pochopí, že tahle nenápadná věc je schopná zabít jakéhokoliv člověka na zemi, a rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou, aby stvořil nový svět, kde kriminalita neexistuje a zločinci jsou okamžitě trestáni.

Spíše než dramatickým příběhům, které jsou plné napětí, vraždění a krvavých momentů, dáváte přednost romantickému čtení? Pak by se vám mohly líbit manga komiksy s názvem Čarodějova nevěsta. Ty vypráví příběh patnáctileté Čise Hatori, která přišla o všechno a ve chvíli nejhoršího zoufalství se rozhodla přijmout nabídku mocného čaroděje Eliase Ainswortha, aby se stala jeho učednicí.

Další fantasy, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, je série pojmenovaná Zaslíbená Země Nezemě. Její děj začíná v sirotčinci Grace Field House, kde děti žijí pod dohledem laskavé vychovatelky a nic jim nechybí. Brzy se však ukáže, že to je jen zdání a ve skutečnosti se z nich má stát potrava pro démony.