Toužíte být za jakýchkoliv okolností chic, a neustále proto sledujete nové módní trendy? Chtěli byste se dozvědět něco z historie módního průmyslu a jeho jednotlivých odvětví? Nebo snad svůj styl teprve hledáte, takže by se vám hodila nějaká pomocná ruka? Ať už je váš zájem o módní trendy čistě informativní či hledáte inspiraci pro každodenní outfity, pomohou vám naše knihy o módě.   Více
Máte už plné zuby tisíckrát opakovaných řečí o francouzském šarmu a slim džínách, které by rozhodně neměly chybět ve vašem šatníku? Pokud se chcete srozumitelnou cestou dozvědět více o tom, jak poznat kvalitní oblečení, jak rozeznat jednotlivé typy postavy a jak vlastně funguje módní průmysl, sáhněte po knize Ady Bartlové s názvem Vše, co jste chtěli vědět o módě.

Není žádných pochyb o tom, že retro je dnes v módě. Spousta lidí si tento pojem ale spojuje pouze s posledním půlstoletím a na to, co bylo předtím, raději zapomíná. Pokud vás ale zajímají informace z dějin oblékání, které vás přenesou i hlouběji do minulosti, neměli byste si nechat ujít knihu Móda v kruhu času, která představuje souvislosti mezi historickými a současnými oděvy z aktuálních kolekcí.

Jak se módní směry a styly mladých vyvíjely za posledních sto let, prozradí kniha Módní kmeny, kterou má na svědomí Caroline Young. Soustředí se zde především na oblečení typické pro jednotlivé subkultury a jejich kořeny. Díky tomu se můžete seznámit se stylem emancipovaných tanečnic charlestonu, rockerů, pankáčů, vyznavačů emo vlny či současných hipsterů.

Jen málo kousků z oblasti módy dokáže vystihnout jednotlivé historické okamžiky, ducha generace či styl oblíbené módní ikony tak, jako Šaty. Megan Hessová se proto ve své publikaci soustředí na všechny nezapomenutelné róby, které v posledních desetiletích formovaly směr luxusní módy. Najdete zde třeba malé černé Audrey Hepburnové, úchvatné svatební šaty Lady Diany nebo i absurdní model z masa, který oblékla zpěvačka Lady Gaga.

Patříte mezi ženy, které si v pravidlech oblékání prozatím nejsou příliš jisté? Pak by vám mohla pomoci kniha Průvodce stylem pro ženy, která popisuje všeobecně platné zásady vkusného stylu oblékání pro každou ženu, pomáhá správně kombinovat jednotlivé kousky na základě barev, typu postavy i tvaru obličeje a vysvětluje, které šaty zvolit na pracovní schůzku či na výlet do parku.

Dalším praktickým průvodcem, který ženám poradí, jak se v módě orientovat, je příručka Co si dnes vezmu na sebe? Ta obsahuje tipy na nový stylový vzhled pro jakoukoliv situaci, a to od schůzky v bance až po oběd u partnerových rodičů. Inspiraci pro každý den pak nabídne kniha Maud Gabrielsonové s názvem Lookbook, jež zároveň poradí, jak si udělat pořádek v šatníku, jak nakupovat ekologicky a zodpovědně nebo které kousky nikdy nesmí ve vašem šatníku chybět.

Pokud jde o vytříbený vkus, zapomenout samozřejmě nesmíme ani na pány. Těm skvěle poslouží například publikace s názvem Průvodce stylem pro muže, která objasňuje základní a dlouhodobě uznávané zásady oblékání, nebo kniha Pánská móda, která čtenáře provede klasickými kousky pánského šatníku. Další praktické rady pak nabízí tituly Nový dress code či Kuchařka stylu moderního muže.