Toužíte objevovat krásy našeho hlavního města, ale nejprve byste si o jeho historii a památkách chtěli něco přečíst? Nebo hledáte inspiraci na zajímavé výlety a chcete se dozvědět, kde najdete ty nejlepší kavárny, restaurace a bary? V tom případě si nenechte ujít naše knihy o Praze!   Více
Že Praha není jenom Hrad a Karlův most, se čtenářům pokouší vysvětlit nevšední průvodce Prahou, který si připravili Janek Rubeš, Honza Mikulka a Eliška Podzimková. Honest Guide: Praha sice nepopisuje historii jednotlivých budov a památek, ale zato v této publikaci najdete tipy na to, kde se dobře najíst za málo peněz, na jakých místech se nebudete tísnit v davu turistů a jak nenaletět podvodníkům, na které můžete v našem hlavním městě při troše smůly narazit.

Praha je město věží, kopců, zahrad, uliček, domů, hospod, tajemství, příběhů, vzpomínek, lidí, zvířat a soch. Novýma očima se na toto krásné město můžete podívat díky knize To je Praha, kterou mají na svědomí Olga Černá a Michaela Kukovičková. Tyto autorky vás zavedou na ostrovy, rozhledny, mosty i na periferii, prozradí, do kterého domu udělal díru ďábel, a poradí, kam zajít na ty nejlepší chlebíčky.

Pokud hledáte klasického průvodce, mohla by vás nadchnout třeba publikace Praha: Průvodce magickým srdcem Evropy, která zároveň nabízí spoustu zapomenutých příběhů a informace z dějin naší krásné země. Další zajímavé tipy pak přináší i knihy Procházka po Praze, 25 tajemství Prahy, Nová tajemství Prahy, Praha záhadná a tajemná či Praha neznámá: Procházky po netradičních místech a zákoutích.

Zajímají vás hlavně informace z historie? V tom případě by vás mohla zaujmout třeba kniha Praha včera a dnes nebo publikace Příběhy pražských svatyní, kde se autor Pavel Bedrníček věnuje osudům nejznámějších pražských památek. Soubor třiceti oblíbených legend o našem hlavním městě pak nabídne kniha Pověsti staré Prahy, kterou vytvořila Magdalena Wagnerová.   

Jestliže se chcete seznámit také se vzdálenějším okolím naší stověžaté matičky, nenechte si ujít knihy ze série Tajemné stezky. Zatímco titul Před branami Prahy vás provede po pravém břehu Vltavy, v publikaci pojmenované Za branami Prahy budete naopak obcházet českou metropoli za západní strany.

Milovníky oblíbeného zlatavého moku jistě potěší i kniha Praha u piva, kterou má na svědomí Karel Altman. Ta líčí historii pražských lidových hostinců, hospod, šenků a pivnic zhruba od poloviny 19. do poloviny 20. století a zabývá se historií i kulturním významem piva jakožto nejrozšířenějšího nápoje v našem hlavním městě.

Pejskaři pak zajisté ocení sérii knih s názvem Psí vycházky, kde se společně se Zdeňkem Lukešem mohou vydat za moderní architekturou Prahy. K dispozici je šest dílů, které nesou podtituly Pražský ring, Od Čechova mostu k Muzeu, Od Těšnova k Vyšehradu, Ze Senovážného na Karlovo náměstí, Fenomén Vinohradská třída a Bubenečský Montmartre.