Knihy o háčkování

Ačkoliv někomu může pletení a háčkování připadat jako zábava našich babiček, v poslední době se lidé k těmto kreativním činnostem stále častěji vrací. Ať už s háčkováním teprve začínáte, nebo jste v něm naprostý profík, jistě se vám bude hodit nějaká ta inspirace. Nenechte si proto ujít naše knihy o háčkování.   Více
Patříte mezi jedince, které háčkování sice fascinuje, ale zatím si k němu nenašli cestu? Nevadí! Kniha Nauč se háčkovat a zamiluj se ve vás totiž velice rychle probudí lásku k tomuto tvůrčímu řemeslu. Zároveň vás seznámí s potřebnými základy a nabídne různé praktické tipy i návody. V začátcích vám pak pomůže také publikace Háčkování nebo třeba kniha Tohle je háčkování.

Háčkujete už nějaký ten pátek, ale nedostává se vám potřebné inspirace? V tom případě vás jistě potěší ilustrované návody, které najdete v knize Praktická škola háčkování pro každého. Ať už si chcete uháčkovat chňapku, módní doplněk nebo třeba kabelku, pomoci by vám mohly také publikace Háčkování: Vzory od A do Z nebo Háčkované dírkové vzory.

Malé ani větší parádnice nikdy nemají dost originálních doplňků, které dokáží oživit i sebenudnější outfit. Proč si tedy takové kousky samy neuháčkovat? Jak na to, vám poradí třeba kniha Háčkované doplňky nejen pro náctileté z pera Radky Flekové. Spoustu zajímavých tipů pak zajisté najdete i v příručce s názvem Bohémské háčkování, v publikaci Háčkované kabelky a doplňky či v drobné knížce pojmenované Háčkované šperky.

Pokud jste se do háčkování pustili hlavně z toho důvodu, že byste si rádi vlastnoručně vyrobili oblečení pro vaše ratolesti, i pro vás máme několik zajímavých tipů. Nenechte si ujít třeba knihu Háčkujeme pro miminka, která je plná inspirativních nápadů, nebo příručku s názvem Háčkované doplňky pro děti. Další praktické rady poté nabízí i knihy Boty, botky, botičky nebo Háčkujeme pro děti.

Kromě výroby oblečení háčkování skvěle poslouží také při tvorbě hraček pro nejmenší. Chcete dětem vyrobit originální věci, které jen tak někde nekoupíte? Sáhněte po publikacích, jako jsou například Háčkovaná zvířátka, Háčkovaní ptáčci či Háčkované příšerky.

Co se týče háčkovaných výrobků pro dospělé, ani zde není nouze o zajímavé tituly. Osobité doplňky vám pomohou vytvořit třeba knihy Háčkované čepice a šály, Háčkované šátky nebo Elegantní háčkované obaly. S tvorbou roztomilých drobností pak poradí publikace Malé háčkované zázraky do 30 minut.