Pokoušíte se pracně shodit nějaká ta kila, ale chybí vám dostatečná motivace k přípravě vhodného jídelníčku a pravidelnému cvičení? Co obnáší různé tipy dietních programů, jak začít se zdravým stravováním, ale i jaké sportovní aktivity jsou pro vás ideální, vám prozradí naše knihy o hubnutí, které pro vás budou novou inspirací v boji s nadváhou.   Více
Co je to vlastně dieta? Jak se dá zhubnout zdravě? A co vůbec vařit, pokud chce člověk zatočit s přebytečnými kily? Správné odpovědi na tyto otázky i další časté dotazy vám přináší výživový poradce Petr Havlíček spolu s Petrou Lamschovou v knize Jídlo jako životní styl. Zajímavé recepty pro všechny, kteří se snaží zhubnout, pak nabízí také v pokračování Jídlo jako životní styl II. a Jídlo jako životní styl III.

Pokud chcete shodit a nevíte si rady, jak si správně sestavit jídelníček, opět vám pomohou příručky Petra Havlíčka a Petry Lamschové. V knize Superjídelníček najdete spoustu zdravých receptů, tipy na to, z čeho vařit, i praktické rady, jak jednotlivé suroviny nejlépe zpracovat. Superjídelníček II vám poté pomůže orientovat se ve zdravých potravinách a vysvětlí, jaká jídla si připravovat k snídani, svačině, obědu i večeři.

Inspiraci k tomu, jak se stát atraktivnějšími a zdravějšími bez toho, aniž by vás přepadla posedlost jídlem či cvičením, přináší bestseller z pera Jillien Michaelsové, který se nazývá Ovládněte svůj metabolismus – kuchařka. Prostřednictvím jednoduchého dietního plánu vám autorka pomůže přirozeně vyrovnat hladinu hormonů a dostat do těla maximum energie.

A pokud stále nemáte dost tipů na zdravé stravování, sáhněte také po knize Najím se a zhubnu! Recepty pro celou rodinu, kterou má na svědomí Cecílie Jílková. Ta v minulosti vyhrála svůj boj s nadváhou a teď se snaží poradit ostatním, jak zdravě shodit za pomoci chutných receptů. Dalších šedesát chutných receptů na slaná i sladká jídla podle ročních období poté přináší pokračování pojmenované Najím se a zhubnu! Recepty na celý rok.

Hledáte inspiraci na nějaký zajímavý dietní program, díky kterému se naučíte spoustu nových receptů, a ještě k tomu shodíte i nějaká ta kila? Pak by se vám mohla hodit třeba kniha Ketodieta pro začátečníky: Kuchařka, publikace s názvem Přerušovaný půst, série titulů jménem Domácí krabičková dieta či příručka francouzského odborníka na výživu pojmenovaná Dukanova dieta.

Spousta zajímavých publikací, které se věnují dietnímu stravování, se v dnešní době točí také kolem pšenice a kolem jejího vyloučení z jídelníčku. Ačkoliv se vám to zdá pravděpodobně na první pohled nemožné, Petr Havlíček ve své lifestylové kuchařce s názvem Jde to i bez pšenice vysvětlí, jak na to. Další rady pak přináší i knihy Život bez pšenice: 10denní detox a Život bez pšenice: 150 receptů pro zdravou kuchyni.

Pokud chcete, aby váš organismus pracoval tak, jak má, a neukládal přebytečné tuky, budete na sobě muset zapracovat. Jak své tělo správně nastartovat a konečně se zbavit přebytečných kilogramů, se dozvíte v osvědčených publikacích, kam patří například kniha Udělejte radikální řez, příručka Postav si svou postavu, titul Chtějte více, zhubněte na celý život nebo cvičební plán s názvem Intenzivní intervalový trénink pro ženy.