Veganství představuje způsob života, kdy se člověk snaží v co největší možné míře vyhýbat jakémukoliv využívání zvířat a odmítá jakékoliv krutosti páchané na zvířatech kvůli jídlu, oblečení nebo jiným účelům. Pokud se o této životní filozofii chcete dozvědět něco více nebo hledáte inspiraci na vhodné recepty, které neobsahují žádné živočišné složky, pomohou vám naše knihy o veganství.   Více
Ačkoliv to možná některým lidem může připadat složité, pokud se někdo z členů rodiny rozhodne přejít na veganské stravování, nemusí to nutně znamenat větší zátěž při tvorbě jídelníčku a přípravě společných snídaní, obědů a večeří. Že se jednotlivé pokrmy dají snadno upravit tak, aby vyhovovaly jak veganům, tak i těm, kteří si svůj život bez masa nedokáží představit, vám vysvětlí kniha Máme doma vegana.

Jak by měla vypadat strava, která vám dodá zdravou životní energii a přinese vaší duši potřebný klid? To čtenářům ukáže Ruediger Dahlke v knize Tajemství životní energie ve veganské stravě. Dozvíte se tak, že zdravá síla potravin závisí především na jejich čerstvosti a množství slunečního světla, pochopíte, jaký vliv na organismus má půst, a zjistíte, odkud dodávat tělu vitamín B12 nebo proč je pšenice ve skutečnosti škodlivá.

Bojíte se, že veganská jídla jsou sice zdravá, ale nemohou být tak chutná jako pokrmy vytvořené z živočišných produktů? O tom, že je tato domněnka mylná, vás přesvědčí Veganská kuchařka, kterou má na svědomí přírodní léčitelka Cinzia Trenchiová. V úvodu najdete přehledný seznam základních potravin, jejich vlastností a možností použití, a druhá část vám potom představí spoustu zajímavých veganských receptů.

Ať už se ve veganské kuchyni ještě příliš neorientujete, nebo naopak všechny základní recepty znáte a hledáte inspiraci k přípravě nových pokrmů, i pro vás máme několik zajímavých tipů. Nenechte si ujít třeba knihy Lahodně s Ellou: Veganská kuchařka, Vegan recepty: hravě a zdravě, Vaření pro vegany a Pečení pro vegany.