LETOS UŽ POČTVRTÉ A VE VELKÉM!

Ve čtvrtek 15. září 2016 vypukne v 9 hodin v prostorách MeetFactory v Praze velké knižní řádění. Letos, na rozdíl od minulých ročníků, potrvá skoro dva dny, až do pátku 16. 9. do poledne. A řádit se bude ve dvou patrech!

Děti, rodiče i pedagogové se budou moci setkat s oblíbenými dětskými knížkami, jejich autory a ilustrátory. Svou tvorbu dětem představí Miloš Kratochvíl, Ester a Milan Starých, Renáta Fučíková, Daniela Krolupperová, Alena Kastnerová, Ivona Březinová či Eva Bavorová, Tomáš Němeček a Tomáš Chlud.

Od rána až do odpoledne po oba dny budou probíhat dílny s ilustrátory, nebude chybět Andrea Popprová, Libor Drobný, Eva Chupíková a Martin Krkošek. Nově přibude knihvazačská dílna Karly Kučerové, kde si každý bude moci vyzkoušet, jak se ručně váže kniha.

Kromě autorských čtení, besed se spisovateli a výtvarných dílen se můžete těšit na divadelní představení z produkce souboru Lukáše Hejlíka LiStOVáNí. Dvě představení si pro děti připravilo i Rádio Junior.

Akci moderuje herec Jan Kříž.

Celé dva dny budou plné her, soutěží a knížek. O řadu zábavných aktivit pro malé i větší čtenáře program obohatí také projekt Rosteme s knihou. Přijede i Městská knihovna, svůj stánek tu bude mít společnost Scio, inteligentní hry pro děti představí Agátin svět či Geomag.

Letos jsme připravili i speciální program pro učitele českého jazyka i jiných předmětů – lektorka Nina Rutová povede bezmála dvouhodinový seminář o tom, jak efektivně a zábavně pracovat s nově vydávanou dětskou literaturou.

A opět nebudou chybět Knižní lázně – místo, kde si každý může v knihách listovat, začíst se anebo si jen odpočinout.


POZOR! Účast základních škol na besedách a divadelních představeních je z kapacitních důvodů omezena. V případě zájmu kontaktujte na čísle 225 276 294 manažerku Knižního klubu Petru Řičánkovou.

 

Kdy?
15. září 2016 od 9 do 15 hodin
16. září 2016 od 9 do 12 hodin


Kde?
MeetFactory, Ke Sklárně 3213/15, Praha 5

Kudy tam?
Na „Lihovar“ tram či bus, pak už pěšky jenom kus. Podrobnou cestu najdete na webu MeetFactory.

VSTUP ZDARMA