Dočasná omezení v souvislosti s šířením koronaviru

Dočasná omezení

Vzhledem k šíření koronaviru na území České republiky a vydání několika nařízení vlády, která jsou s touto situací spojená, jsme na e-shopu Kniha.cz nuceni zavést několik dočasných omezení dopravy a plateb. O jaká opatření se jedná a jak postupovat, pokud si chcete nějaké zboží objednat?

1.  Náš sklad, kde jsou umístěny veškeré knihy a další zboží, funguje i nadále. Zavedli jsme ovšem přísná bezpečnostní opatření proti šíření koronaviru.

2. Co se týče doručení knih k vám domů, stále můžete využít služby České pošty či Zásilkovny. Pokud ovšem chcete využít Zásilkovnu, mějte na paměti, že tato služba umožňuje platbu dobírky pouze kartou!

3. Až do odvolání není možné objednávat knihy ani další zboží na žádný z Geis pointů.

4. Veškeré KNC prodejny jsou až do odvolání uzavřeny. Jedinou výjimkou je prodejna v Ostravě, kde bude výdej knih probíhat od 12 do 17 hodin (a nejspíše i o víkendu).

5. Veškerý zákaznický servis je stále v provozu, ale momentálně je možné využít tuto službu pouze prostřednictvím e-mailu.
 

Fungování české pošty

S ohledem na stávající situaci v oblasti doručování zásilek Česká pošta hledá ten nejlepší způsob, jak pokračovat v jejich doručování, ale zároveň co nejvíce dbát na zdraví všech obyvatel. Aby mohli zaměstnanci pošty předat zásilky co nejbezpečněji, zavádějí nová opatření.

Na začátku dubna byl proto zaveden nový zjednodušený způsob převzetí zásilky pouze na kód, tedy bez nutnosti podpisu u doručovatele. Toto řešení urychlí převzetí zásilky a umožní také její bezkontaktní předání. Kód lze navíc doručovali sdělit i po telefonu a domluvit se s ním, aby ponechal balík na domluveném místě. Předpokladem je předání kontaktních údajů včetně telefonního čísla. U B2B balíků se poté nic nemění, ale i zde lze samozřejmě využít převzetí na kód. Veškeré informace najdete na přímo na webu České pošty nebo v tomto letáku.