Knižní série After

Toužíte se začíst do romantického příběhu, od kterého se nebudete moci ani na chvilku odtrhnout? V tom případě je populární série After přesně to pravé pro vás. Americká spisovatelka Anna Todd zde totiž stvořila nezapomenutelnou literární dvojici, která nedokáže odolat vzájemné přitažlivosti. Dokáže tento postupně se rozvíjející vztah, který stojí na kontrastu nenávisti a spalující vášně, překonat všechny překážky, nebo toto intenzivní pouto ztroskotá při kontaktu s krutou realitou?

  Více

Romantika, kam se podíváš

Autorkou knižní série After je úspěšná americká spisovatelka Anna Todd, která svou práci poprvé uveřejnila na knižním webu Wattpad. Velmi brzy po jejím zveřejnění se dostavil nečekaně obrovský ohlas nadšených čtenářů a oblíbená série se díky tomu dočkala také svého knižního vydání. Dnes má romantická sága After čtyři díly a může se pyšnit také více než miliardou online přečtení.

Když Anna Todd publikovala začátek série After na Wattpadu, potěšila tím především fanoušky fanfikcí a populární hudební skupiny One Direction. Jak sama říká, příběh hlavních hrdinů Tessy a Hardina je totiž touto oblíbenou partičkou zpěváků volně inspirovaný. Vyprávění si však získalo také všechny fanynky zamilovaných knih, protože After nabízí čtenářům především spoustu romantiky.

Celý milostný příběh se točí především kolem dvojice jménem Theresa Youngová a Hardin Scott. Tihle dva se potkají ve chvíli, kdy Tessa nastoupí na univerzitu, a od té doby je to k sobě nezadržitelně táhne, ačkoliv Tessa považuje Hardina za krutého a namyšleného drzouna. Ale prostě si nemůže pomoct.

After: Polibek

Úplně prvním dílem slavné série je kniha After: Polibek (v originálním znění pouze After), která spatřila světlo světa roku 2014. Na začátku se čtenáři seznámí s Tessou, která má ve svém životě vše, po čem mnoho dívek v jejím věku touží. Má chápající rodiče, ve všem se jí daří, a ještě k tomu má taky kluka snů, kterého jí všechny spolužačky závidí. Když ovšem nastoupí na univerzitu, celý svět se jí otočí naruby díky jedinému setkání.

Potká totiž Hardina, což je sice pořádně drzý kluk s nafoukaným britským akcentem, má ovšem také nebezpečné kouzlo, nezapomenutelný rozcuch a sexy piercing ve rtu. A ačkoliv dokáže být taky pěkně krutý, Tessa si prostě nemůže pomoct. I přes všechny jeho nedostatky a prohřešky se mezi nimi rozvíjí vášnivý vztah, o kterém pochybují všichni kolem včetně samotné Tessy. Intenzivní blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Jeho polibku však Tessa prostě nemůže odolat.

After: Přiznání

Jelikož první kniha měla mezi milovníky romantické young adult literatury obrovský úspěch, samozřejmě se dočkala také pokračování. Druhý díl je kniha After: Přiznání (After We Collided). Když se Tessa dozvěděla, že Hardin s ní začal chodit pouze kvůli sázce, kterou uzavřel s přáteli, naprosto jí to zdrtilo. Takové hnusné ponížení totiž nečekala ani v tom nejhorším snu. A tak se pomalu začíná smiřovat s tím, že jejich láska přeci jen nebyla tak osudová, jak si celou dobu myslela.

Jelikož Tessa nebyla první, kterou kdy Hardin sprostě odkopl, rozum i nejbližší okolí jí radí, aby se ho navždy vzdala. Kvůli němu totiž v minulosti odstavila na vedlejší kolej školu, kamarády i vlastní rodinu a zklamání z jeho zrady ji stálo příliš mnoho. To ovšem netuší, že Hardin se opravdu zamiloval a nedokáže bez své lásky žít. Tessa se jeho prosbám o odpuštění brání, ale vzpomínky na noci strávené v jeho náručí jí nedají spát. Všechno navíc zkomplikuje Zed, který se Tessu pokouší mermomocí získat. A tak ji čeká jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě.

After: Tajemství

Ve třetím dílu pojmenovaném After: Tajemství (After We Fell) zjišťují hlavní hrdinové, že jeden bez druhého sice nedokáží existovat, ale zároveň nejsou schopní spolu žít. Když Tessa totiž po devíti letech konečně znovu potká svého otce, začíná přehodnocovat své dosavadní vztahy. A přestože Richard pije a stal se z něj bezdomovec, snaží se mu za každou cenu pomoct a lépe ho poznat.

Problém však nastane ve chvíli, kdy se Tessa rozhodne splnit si svůj sen a přestěhovat se do Seattlu. Vůbec totiž netuší, jak sdělit své rozhodnutí Hardinovi a zároveň ho požádat, aby tento velký životní krok učinil s ní. Ve chvíli, kdy Hardin o stěhování zjistí, navíc reaguje svým typickým způsobem a pokusí se Tessiny plány za každou cenu překazit. Místo aby si tak svou lásku udržel, může se stát, že ji navždy ztratí.

After: Pouto

Závěrečný díl slavné série má název After: Pouto (After Ever Happy). Tessa s Hardinem dosud ustáli všechny zkoušky osudu, a ačkoliv neustále narážejí na další a další překážky, snaží se nástrahám každodenního společného života statečně čelit. Šokující pravdy o obou jejich rodinách navíc smyly rozdíly mezi milenci. Tessa už tak dávno není ta naivní a poslušná dívka, kterou byla na začátku, a Hardin zase ztratil svou masku nemilosrdného a krutého potížisty.

Tessa je jediná, která dokáže utišit Hardinovy rozbouřené emoce. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vyplouvá na povrch, tím víc se chlapec začíná utápět ve vzpomínkách a poddává se starým démonům. Když od sebe postupně začne odhánět všechny blízké včetně své milované Tessy, dívka začíná tušit, že jediný způsob, jak svou spřízněnou duši zachránit, je obětovat samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? A nebojuje náhodou spíš než za Hardina také sama za sebe? Poslední díl přináší napínavé rozuzlení oblíbeného milostného příběhu a čtenáři se rozhodně mají na co těšit.