Beast Quest

Beast Quest je knižní fantastická série skupiny autorů, kteří vystupují pod pseudonymem Adam Blake. Příběh vypráví o zemi Avanti, kterou zlý čaroděj uvrhl do nebezpečí. Díky jednoduché zápletce i stylu psaní jsou knihy ideální volbou pro děti, které s čtením teprve začínají.

  Více

Obsáhlá sága Beast Quest momentálně čítá více než 100 knih, které jsou rozděleny do více než 20 sérií. Do českého jazyka však byla zatím přeložena jen část z nich. Na pultech tuzemských knihkupectví si tak momentálně můžete pořídit 22 dílů rozdělených do 4 sériích s tím, že poslední z nich zatím není dokončená.

O čem knihy jsou?

Děj fantastické série určené pro děti od 6 let se odehrává v království Avantie, které se náhle ocitne v nebezpečí. Zlý a velice mocný čaroděj Malvel totiž zaklel kouzelné tvory, kteří království dříve chránili. Král proto povolá kovářského učně Toma, kterého pověří tím, aby království zachránil. Ten se tak vydává na několik nebezpečných výprav, jejichž cílem je zlého černokněžníka porazit a zajistit tak království mír.

Postavy

Tom

Hlavní postavou série s názvem Beast Quest je osiřelý kovářský učeň Tom, kterého mnozí považují za nejodvážnějšího chlapce v celé Avantii. Nikdy neodmítá žádný úkol, ať je sebenebezpečnější. Koneckonců, touha po dobrodružství byl důvod, proč se Tom rozhodl opustit svou rodnou vesnici a vydal se na cestu do hlavního města.

Tom po svých rodičích Taladonovi a Freye, kteří patřili mezi slavné válečníky, zdědil speciální dovednosti i neochvějnou odvahu, a tak je pro ochranu svého milovaného království ochotný udělat cokoli.

Elena

Elena je věrnou přítelkyní Toma. Je vynalézavá, temperamentní a stejně odvážná jako její nejlepší kamarád. Dokáže perfektně ovládat luk, a pokud se rozhodne vystřelit, nikdy nemine. Výborné jsou i její znalosti bylin.

Bouřlivák

Bouřlivák je Tomův loajální kůň, který pochází z palácových stájí. Kdysi býval závodním šampiónem, později ale začal všechny jezdce odmítat. Všechny až na Toma. Od doby, co se poznali, jsou nerozlučná dvojka a společně se vydávají na dobrodružné výpravy.

Šedivák

Stejně jako má Tom Bouřliváka, má i Elena svého nebojácného zvířecího přítele, věrného vlka Šediváka, který ji jako malé dítě zachránil v lese. Díky svému skvěle vyvinutému čichu pozná vlk nebezpečí na sto honů, a tak dokáže celou výpravu varovat dříve, než bude pozdě.

Aduro

Aduro je mocný starý čaroděj, který je přesvědčený o tom, že je to právě Tom, kdo je schopný zachránit celé království. Oplývá navíc magií, která je stejně ohromná jako jeho znalosti historie bestií a Avantianů.

Malvel

Býval ochráncem Avantie, teď se v touze po moci obrátil na stranu zla. Aby získal, po čem nejvíce touží, uvrhl kletbu na kouzelné tvory, kteří dříve chránili království. Teď pro něj naopak představují nebezpečí, před kterým ho může ochránit jedině Tom se svými přáteli.

Jednotlivé díly

Série Beast Quest je rozdělena do několika sérií. V zahraničí jich k dnešnímu dni vyšlo již 25, do češtiny ale byly zatím přeloženy jen necelé 4 z nich.

1. série Beast Quest

První série se točí kolem nebezpečí, které zlý čaroděj Malvel uvrhl na království Avantie. Šest tvorů – ohnivého draka, mořského plaze, horského obra, kentaura, ledového tvora a okřídlený oheň – kteří dříve chránili království, zaklel, čímž způsobil, že se přivrátili ke straně zla a začali zemi ničit. Jedinou nadějí je Tom, který se společně se svými přáteli vydává na výpravu, jejímž cílem je zachránit království a kouzelné tvory zbavit zlé kletby.

1. Série obsahuje knihy:

2. série Beast Quest

I ve druhé sérii se království Avantie ocitne na pokraji zkázy. Zlý čaroděj Malvel totiž nebyl poražen! Místo toho ukořistil zlatou zbroj, nejcennější poklad všech pokladů. Tom se tak společně se svými přáteli musí vydat na druhou nebezpečnou výpravu, během které musí zbroj kus po kuse najít a následně složit. Jedině tak celé brnění získá zpět svou kouzelnou moc. Cestu Tomovi ale zkříží další nebezpečná zvířata, kterým se i tentokrát bude muset postavit tváří v tvář.

2. série obsahuje knihy:

3. série Beast Quest

Dobří netvoři, ochránci Avantie, byli odvlečeni do temné Říše zla, kterou ozařuje chladné slunce a kde vládne mocný čaroděj Malvel. Tom a jeho přátelé se tak vydávají na v pořadí již třetí výpravu. Bude jim jejich vynalézavost a odhodlání stačit k tomu, aby tvory osvobodili?

3. série obsahuje knihy:

4. série Beast Quest

Tomův otec Taladon se vrátil. Tedy alespoň částečně. Není totiž takový, jakého si ho všichni pamatují. Uvízl mezi světem živých a světem duchů. Aby ho vrátili mezi živé, musí se naši hrdinové vydat do Zapovězené země a najít tam roztříštěné části Amuletu Avantie. Má to ale jeden obrovský háček. Jednotlivé střípky totiž stráží obávané příšery.

4. série obsahuje knihy: