Knižní série Božský bastard

Božský bastard je pětidílná série americké autorky Christiany Laurenové, která ve svých knihách peprným způsobem popisuje milostné příběhy pěti různých dvojic. V jejím vypravování nechybí potřebná dávka dramatu, humoru, erotiky ani spalující vášně, které nakonec propadne každý z hrdinů.

  Více

Patříte mezi fanynky nenáročné literatury plné milostných zápletek, humoru a erotiky? Pak vám je série Božský bastard od americké autorky Christiany Laurenové šitá přímo na míru. Začtěte se do příběhů pěti rozdílných dvojic, které k sobě postupně nacházejí cestu a oddávají se spalujícímu chtíči.

Jednotlivé díly

Série Božský bastard obsahuje celkem pět knih, přičemž každá z nich je zaměřená na jinou dvojici. Osudy všech hrdinů se v jednotlivých dílech zároveň prolínají.

Božský bastard

Chloe Millsová je zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy. V jejím životě jde všechno tak, jak má. Tedy až na jediný problém: jejího šéfa, Benneta Ryana, který je neomalený, bezohledný a v neposlední řadě také naprosto neodolatelný. Zkrátka Božský Bastard.

Když se Bennet vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v rodinném podniku, netušil, že asistentka, která mu na dálku pomáhala, je ve skutečnosti nádherné, nevinně provokativní a naprosto nesnesitelné stvoření. A co víc. Teď ji bude muset vídat každý den.

Ačkoli nikdy nebyl příznivcem románků na pracovišti, bude tentokrát ochoten ohnout pravidla. Anebo je rovnou poslat k čertu. Chloe pro něj totiž představuje až příliš velké pokušení na to, aby ji ignoroval. Když se jejich vzájemná touha pak ocitne v bodu zlomu, budou se oba dva muset rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali.

Božský cizinec

Sara Dillon se odstěhovala do New Yorku, aby utekla před svým expřítelem, který ji podváděl. Ve městě, které nikdy nespí, hodlá najít vzrušení, a to bez toho, aniž by se musela vázat. Když tedy v jednom z klubů potká sexy Brita, počítá, že jednorázová noc plná vášně bude to jediné, co se mezi nimi kdy odehraje. Ale rychlost a způsob, jakým tajemný muž porušuje veškeré její zákazy, ho z nezávazného flirtu promění v něco naprosto nadpozemského. V Božského cizince.

To, že Max Stella má rád ženy, ví snad celé město. Zatím ale nenarazil na takovou, kterou by si rád udržel. Tedy až do chvíle, kdy potkal Saru, která mu, jak se zdá, dovolí daleko víc než jiné ženy, se kterými se kdy vídal. Například si udělat několik vyzývavých fotografií anebo mít sex na místech, která mají k soukromým velmi daleko.

Jenže tajné žhavé schůzky v prostorách, kde se vyskytuje velké množství lidí, Saru děsí mnohem méně než ony soukromé prostory. Protože právě mezi čtyřmi zdmi by se s Maxem mohla sblížit víc, než by chtěla.

Božský hráč

Hanna Bergstromová je inteligentní dívka, která před realitou upřednostňuje život ponořený v knihách. Poté, co jí její bratr dá přednášku o tom, že má nulový společenský život, který připomíná katastrofu, je nucena vypadnout ven a seznámit se s cizími lidmi. A hlavně (i když trochu neochotně) konečně začít randit. Komunikace s opačným pohlavím ale rozhodně není Hannina nejsilnější stránka. Naštěstí přesně ví, kdo jí v tomto ohledu dokáže poradit. Will Summer, kamarád jejího bratra, a hlavně dokonalý playboy. Zkrátka Božský hráč.

Jelikož má Will rád nespoutaný život plný neočekávaných zvratů, starat se o brýlatou šprtku ho ani v nejmenším neláká. Tedy až do doby, kdy ho jeho svůdná žačka překvapí svým sexappealem a naláká ho do postele, kde mu ukáže věci, které Will jen tak nezapomene. Nyní je jen na něm, aby Hanně ukázal, že je pro ni opravdu tím jediným mužem, kterého v životě potřebuje.

Božský milenec

Když Ruby Millerové šéf oznámí, že ji posílá na delší pracovní cestu do New Yorku, je nadšená. Moc dobře totiž ví, že v tom, co dělá, je skutečně dobrá. Koneckonců patří k nejlepším v oboru. A stejně tak i Nial Stella, specialista na městskou architekturu a nejžhavější muž na světe, se kterým má sdílet hotel. K její smůle Nial ani netuší, že existuje, což divokou Ruby ještě více vyburcuje k tomu, aby dosáhla svého.

Nial rozhodně není typ člověka, co nechává věci volně plynout. Neláká ho ani porušování pravidel. A co se týče žen, je momentálně naprosto beznadějný. Jak by taky ne, vždyť se dostává z čerstvého rozchodu. Ze společenské Kaliforňanky však ucítí závan čerstvého vzduchu. A když Ruby vezme jeho zdrženlivost jako výzvu, Nial si uvědomí, že už není cesty zpět. Může se bránit, jak chce, ale jejímu šarmu nedokáže odolat, a tak jí dá přesně to, co tolik žádá. Božského milence.

Tisíce kilometrů od Londýna se předstírá snadno. Ale co bude, až jejich služební cesta skončí? Přetrvá jejich vztah, anebo se cesty obou dvou opět rozejdou?

Božský

Poslední díl nese jednoduchý a zároveň výstižný název, prostě Božský. Tak jako Jensen, tak trochu suchar pocházející z Bostonu, který se hroutí pod obrovskou tíhou odpovědnosti. Proti němu stojí svérázná Britka Pippa, která nezkazí žádnou srandu a životem proplouvá poměrně lehkovážně. Člověk by jen těžko hledal rozdílnější dvojici. Přesto se jejich osudy spojí, a to za pomoci party přátel, kteří je oba pozvou na putování po vinicích.

Zatímco Pippa je z výletu nadšená a bere ho jako příležitost k rozptýlení po komplikovaném rozchodu, Jensen doufá, že vína bude dost na to, aby přežil nudu. K jeho překvapení se však celý výlet změní v bláznivý sled událostí a zprvu improvizovaný vztah dvou cizích lidí přeroste v hlubokou vášeň.

V závěrečném díle série se navíc uzavírají osudy ostatních hrdinů, které čtenáři znají z předchozích knih. A ani v tomto románu není nouze o drama, humor, vášeň a pořádnou dávku sexu, kterou si hlavní hrdinové umějí řádně užít.