Knižní série Časodějové

Hledáte netradiční fantasy sérii, u které se nebudou nudit mladší ani starší čtenáři? Pak jsou Časodějové přesně to pravé pro vás. Natalja Ščerba v tomto šestidílném cyklu otevírá literárnímu publiku zcela nový magický svět, kde kouzelníci umí čarovat s časem. Příběh sympatické Vasilisy a nebojácného Feše si vás okamžitě získá.

  Více

Sága, kde se kouzlí s časem

Autorkou slavné fantasy série s názvem Časodějové je ukrajinská rusky píšící spisovatelka Natajla Ščerba. Ať už se jedná právě o tento napínavý cyklus šesti románů, nebo ságu Čarodol, všechny její tituly se vyznačují do detailu propracovanými a velice krásnými obálkami, zajímavými zápletkami i neobyčejnými postavami, které si čtenáři okamžitě zamilují.

Ačkoliv jsou Časodějové určeni spíše pro děti a mládež, tato série dokáže svým kouzelným vyprávěním zaujmout i mnohem starší publikum. Ve zdejším magickém světě totiž kouzelníci umí čarovat s časem a příběh sympatické Vasilisy a odvážného Feše bude čtenáře celou dobu udržovat v napětí.

Časodějové: Klíč k času

Hned na začátku originální fantasy série se čtenáři seznámí s Vasilisou, která až dosud neměla ponětí o nebezpečném tajemství, které se jí týká. V knize Časodějové 1: Klíč k času však dívka náhle zjišťuje, že její otec je mocný mág země Eflary. Tam žijí časodějové, kteří ovládají silnou magii, jež jim umožňuje všemožnými způsoby manipulovat s časem.

Když se Vasilisa sama v Eflaře ocitne, vůbec netuší, jaká nebezpečí tam na ni čekají. A co je horší, nikdo nechápe, proč se tam najednou objevila nebo kým ve skutečnosti je. Mohla by to být špionka, kterou vyslal její mocný otec, aby mu pomohla získat trůn? Je to jenom obyčejná nešika, která nestojí za námahu? Nebo se snad jedná o mocnou časodějku, která to možná ještě neví, ale je schopná zachránit Zemi a Eflaru před hrůzou, která se na ně řítí?

Časodějové: Srdce času

Spisovatelčina fantazie se znovu rozvíjí v pokračování s názvem Časodějové 2: Srdce času, kde se čtenáři opět setkávají s Vasilisou a Fešem. Problém ale je, že dva mocné světy, Ostala a Eflara, se nezadržitelně přibližují k sobě. Mladí hrdinové tak musí co nejdříve přijít na to, čím tuto zkázu odvrátit.

Jak se brzy ukáže, časovou propast mezi světy dokáže zvětšit pouze legendární Šarlatový kvítek a společně vyslovené přání všech klíčníků. Vasilisa a Feš se proto vydávají na místo, kde tato jedinečná květina roste, a musí počkat na chvíli, kdy konečně vykvete. Mezitím však nastává problém mezi klíčníky a propuká zcela nová vlna nepřátelství. Veliký duch Astragor navíc nečekaně souhlasí, že pomůže hodinářům, kteří byli vždy jeho nepřáteli. Ti ovšem netuší, že má své vlastní zájmy, které si nechává pouze pro sebe.

Časodějové: Hodinová věž

Třetí díl ságy o kouzelnících, kteří si umí pohrávat s časem, klíčníky zavede až do nebezpečné časové propasti. Na začátku knihy Časodějové 3: Hodinová věž studuje Vasilisa na časodějnické škole v Astrohradu, ale ke spokojenosti má daleko. Život jí totiž ztrpčuje nepříjemná ředitelka Elena Mortinová, která je zároveň proradnou přítelkyní jejího mocného otce.

Ačkoliv se situace na škole zdá už dost zlá sama o sobě, Vasilise hrozí mnohem větší nebezpečí od mocného ducha Astragora. A tak se opět pouští do boje s časem a musí zachránit začasovanou kamarádku Dianu Fréziovou. Podaří se jí však získat časodějnickou střelu, bez které vílu z věčného spánku probudit nedokáže? A zvládne pomocí modré jiskry, jež se usídlila v jejím srdci, vrátit čas do Eflariusova legendárního zámku?

Časodějové: Číselné jméno

Co se týče dalšího pokračování, které se nazývá Časodějové 4: Číselné jméno, Vasilisa v něm konečně začíná studovat skutečné časodějnictví. Po boku své kamarádky Bouře postupně zdokonaluje své schopnosti na zámku Královny temných víl, protože doba je zlá a každý musí být schopný postarat se sám o sebe. A kde je tou dobou Feš? Ten se hlavní hrdince stále vyhýbá, zatímco Mark se podezřele snaží vloudit do její přízně a zjistit pro Astragora její číselné jméno.

Klíčníci mají v plánu prohledat komnaty Rozeklaného zámku. O odhalení tajemství však kromě nich usilují další mocní časodějové, kteří se jen tak něčeho nezaleknou. Napětí stoupá a všichni jsou zvědaví, jestli se jim podaří najít tajemnou Černou komnatu, jestli Vasilisa vyhraje tempohoničku se svým Lunoptákem Sněženkou a také jestli bude schopná objevit znovu svůj vzácný dar, kterým není nic jiného než časový flér.

Časodějové: Časogram

Pátý díl s názvem Časodějové 5: Časogram přivede hrdiny do ještě většího nebezpečí než kdy dřív. Na klíčníky totiž čeká nelítostná bitva, kde se střetnou s absolutním zlem, a dojde také na první závažné ztráty. Časodějný svět je totiž v obrovském ohrožení – Astragor se vrátil a touží po krvavé pomstě všem svým odpůrcům.

Nepříteli eflarských hodinářů se rozhodne postavit Severin Ohnivý a Vasilisa neváhá stát po jeho boku. Zatímco se učí nová časodějnická moudra a objevuje dosud nepoznaná tajemství řízení času, spolu s přáteli se pokusí rozluštit tajemství zrezivělého úlomku, který našli v Rozeklaném zámku. Ale dokáže si dívka poradit s nečekaně velkou odpovědností, která se náhle svalila na její bedra?

Časodějové: Koruna času

Závěrečné pokračování slavné série o kouzelnících, kteří umí manipulovat s časem, nese název Časodějové 6: Koruna času. Hned na začátku čtenáře čeká šokující zjištění. Feš Dragocij zmizel naprosto beze stopy a co čeká klíčníky je ve hvězdách. Ačkoliv všichni moc dobře vědí, že v sázce je budoucnost celé země, otázek zbývá příliš mnoho. Jaký osud čeká Severina Ohnivého? Kdo je ve skutečnosti Rodion Hardius? A jaká další tajemství se ukrývají v Rozeklaném zámku?

Jediný, kdo si je naprosto jistý svým osudem, je mocný duch Astragor. Rychle proto postupuje ke svému cíli, získává nové spojence a drtí protivníky. Osudová chvíle se nezadržitelně blíží a hrdinové musí do boje s nepřítelem vložit veškeré zbývající síly. Rozhodující bitva o trůn Času totiž nastává!