Knižní série Darth Bane

Oblíbili jste si napínavé filmy z cyklu Star Wars, kde vystupují hrdinové jako Luke Skywalker, princezna Leia Organa, Han Solo či stařičký mistr Yoda? A chtěli byste se o jejich světě dozvědět i něco víc? V tom případě zkuste sáhnout po knižní sérii s názvem Darth Bane, která se soustředí na životní osudy stejnojmenného sithského lorda.

  Více

Star Wars: Darth Bane

Knižní trilogie pojmenovaná Darth Bane, kterou má na svědomí kanadský spisovatel Drew Karpyshyn, vypráví o životě a temných skutcích jednoho z nejdůležitějších Sithů v dějinách, jenž vystupoval právě pod jménem Darth Bane. Jedná se o tři příběhy ze Staré republiky, v nichž se dozvíte, jak se z obyčejného horníka stal nejobávanější sithský lord, co tomu předcházelo a zda se mu opravdu podařilo ovládnout galaxii.

Podle oficiálního kánonu je Darth Bane extrémně silný sithský lord, který žil tisíc let před událostmi prvních Lucasových filmů. Na konci Nových Sithských válek byl známý také jako Temný Pán ze Sithu a hlavně jako zakladatel sithského Pravidla dvou (Rule of Two), které Sithům umožnilo přežívat v utajení, a nakonec se pomstít Jediům.

Star Wars: Darth Bane – Cesta zkázy

První díl trilogie o Darthu Baneovi, který nese podtitul Cesta zkázy, začíná v cortosisových dolech, kde pracuje obyčejný horník jménem Dessel. Jelikož ho však pronásledují všemi nenávidění republikoví vojáci, rozhodne se svou životní situaci změnit a nechá se naverbovat do sithské armády. Společně s dalšími příslušníky se v jejích řadách účastní krvavých bojů proti Republice i Jediům a díky svým skvělým vůdčím schopnostem, lstivosti a nečekané brutalitě se brzy zařadí mezi nejlepší vojáky. To ale ještě vůbec netuší, že s ním jeho nadřízení mají daleko větší plány.

Dessel se nakonec vydává do sithské akademie, kde začíná studovat tajemství temné strany Síly, a také si mění jméno na Bane. Moc dobře ví, že během závěrečné zkoušky ohněm bude muset zavrhnout svaté tradice a popřít všechno, co ho až doposud ostatní učili. Jen tak se totiž dokáže plně oddat temné straně, pochopit dávno zapomenutou moudrost prvního ze Sithů a získat absolutní vládu nad temnotou.

Star Wars: Darth Bane – Pravidlo dvou

Ve druhé knize s názvem Pravidlo dvou nalézá Darth Bane dokonalou učednici. Zannah je sice mladá, ale perfektně ovládá instinktivní spojení s temnou stranou a pod Baneovým vedením se stává nepostradatelnou součástí tažení Sithů za zničením Jediů a ovládnutím celé galaxie.

Problém spočívá v tom, že jeden Jedi je i přes obrovské utajení celé akce přesvědčen, že Sithové stále někde přežívají. Ani on však netuší, že Darth Bane objevil úžasné nové schopnosti, které ho učinily ještě mnohem silnějším, než si kdo dokázal představit.

Star Wars: Darth Bane – Dynastie zla

Závěrečný díl trilogie ze světa Star Wars, která se soustředí na osudy temného sithského lorda Banea, se nazývá Dynastie zla. Uplynulo již dvacet let od doby, kdy Darth Bane zničil pradávný řád a nahradil ho svým Pravidlem dvou. V tom se uvádí, že nový řád se bude skládat pouze ze dvou článků – Mistra a jeho učně. Jenže jak se dá trénovat učedník, když jeho hlavním cílem je zabít svého Mistra?

Darth Bane začíná postupně slábnout a zároveň pochybuje o Zannah, protože se ho doposud zabít nepokusila a pravděpodobně tak není vhodnou nástupkyní. Sithský sen o nadvládě nad celou galaxií však rozhodně nesmí zemřít spolu s ním, a tak posílá Zannah pryč na misi a sám se vydává najít starověký holocron Sithů, který drží tajemství nesmrtelného života. Ale Zannah vůbec není tak slabá, jak si myslel, a pochopí, že teď konečně nadešel ten správný čas. Síly zla se střetnou ve velkolepé závěrečné bitvě. Kdo zvítězí?