Knižní série DIMILY

DIMILY je romantická trilogie od skotské autorky Estelle Maskameové, která vypráví o dospívající dívce Eden a zakázané lásce, kterou prožívá se svým nevlastním bratrem Tylerem. Příběh si získal miliony fanoušků po celém světě a stal se fenoménem hlavně mezi mladými čtenáři. Ve Velké Británie se trilogie navíc zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult sérií všech dob.

  Více

S myšlenkou, že zakázané ovoce chutná nejlépe si v trilogii s názvem DIMILY pohrává mladá skotská autorka Estelle Maskameová. Ta se díky své romantické prvotině okamžitě vyšplhala mezi nejvyhledávanější autory žánru young adult. A co DIMILY vůbec znamená? Ačkoli se může zdát, že jde o výsledek náhodného generátoru písmen, ve skutečnosti se jedná o zkratku tvořenou z prvních písmen originálního názvu prvního dílu (Did I Mention I Love You?).

Kdo je Estelle Maskameová?

Autorka Estelle Maskameová se narodila v roce 1997 ve Skotsku a už ve svých třinácti letech projevovala velký zájem o psaní vlastních příběhů. Svou první trilogii DIMILY, kterou původně publikovala na sociální platformě Wattpad, pak dokončila o tři roky později. Kolem Estelle se velmi rychle vytvořila silná základna fanoušků, kteří napomohli tomu, že se její trilogie proslavila po celém světě.

Jednotlivé díly

Víš, že tě miluju?

V prvním dílu s názvem Víš, že tě miluju? se čtenáři seznámí s hlavní hrdinkou Eden, která se na léto v Kalifornii vůbec netěší. Celé prázdniny má totiž strávit u nové rodiny svého otce, kterého navíc už celé tři roky neviděla. Čeká ji tedy seznamování se třemi nevlastními bratry a nevlastní matkou – s těmi posledními lidmi na celé planetě, které touží poznat.

Na největší komunikační problém naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů, jehož divoká povaha se Eden absolutně nelíbí. Drzý pohled, kterým ji neustále propichuje, a ego vyšší než kopce Beverly Hills jakbysmet. I když by se od něj nejraději držela co nejdál, neustále jí kříží cestu. Brzy navíc zjišťuje, že čím více poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc ji zajímá. A když si uvědomí, že se zamilovala, je už pozdě. Ztrácí totiž hlavu pro lásku, která je naprosto zakázaná.

Víš, že tě potřebuju?

Pokračování série, tentokrát s názvem Víš, že tě potřebuju?, začíná necelý rok po událostech první knihy. Eden se se svým nevlastním bratrem po celou tu dobu neviděla, a přestože svůj utajovaný vztah kvůli rodině ukončili, nemůže na Tylera přestat myslet. A to i přesto, že si našla nového přítele, který ji činí opravdu šťastnou. Když ji ale Tyler po dlouhé době napíše, aby s ním strávila prázdniny v New Yorku, je Eden štěstím bez sebe a hlavou vstříc se vrhá naproti novému dobrodružství.

Nevlastní sourozenci spolu prožívají horké dny ve městě, které nikdy nespí, a zdá se, že staré touhy pomalu ale jistě vybublávají zpět na povrch. Jak jejich setkání nakonec dopadne? Odolají pokušení, anebo nechají citům volný průběh, přestože oba vědí, že jejich vztah nemá budoucnost?

Víš, že mi chybíš?

Stejně jako u předchozího dílu, i třetí pokračování s názvem Víš, že mi chybíš? začíná přibližně rok po posledním setkání obou milenců. Uplynula tedy už celkem dlouhá doba od chvíle, kdy Tyler a Eden vyšli se svým vztahem napovrch a oznámili ho rodině. Jenže nevlastní bratr pak zmizel neznámo kam.

Zdrcená Eden se snaží přijít na jiné myšlenky během studia v Chicagu, které jí alespoň částečně ulevilo od bolesti a pomohlo zapomenout na nejhorší zkušenost v jejím životě. Teď se ale vrací na léto domů a není sama. Stejným směrem totiž směřuje i Tyler.

Ačkoli je Eden rozhodnutá, že staré rány už otevírat nebude, hlavou jí krouží tolik otázek, na které by chtěla znát odpověď. Dozví se konečně, proč ji Tyler opustil? Má jejich vztah po tom všem vůbec nějakou šanci? A jak se k tomu postaví jejich rodina?

Vím, že tě chci

Přestože kniha Vím, že tě chci do série přímo nezapadá, je její nedílnou součástí. Rozšiřuje ji totiž o pohled druhého z hlavních hrdinů – tedy Tylera. Díky tomuto dodatečném dílu mají čtenáři možnost, konečně poznat, kým ten sebestředný, vzteklý a nešťastný kluk z DIMILY ve skutečnosti je.

Tyler Bruce má na první pohled dokonalý život. Jezdí si neskutečným bourákem, jeho přítelkyně vypadá jako bohyně a žádný mejdan se neobejde bez jeho přítomnosti. Co ale navenek vypadá jako pozlátko, je uvnitř naprosto zničené. Tedy až do doby, než se v jeho životě objeví upřímná a všímavá Eden, která je svůdnější, než by nevlastní sestra měla být.

Dokáže prokouknout jeho drsnou fasádu a vidět za ní jeho druhé a zároveň pečlivě skrývané já – malého kluka, který dlouhé roky snášel rány svého násilnického otce?