Encyklopedie Larousse

Encyklopedie Larousse jsou knihy zaměřující se na různá témata, která převážně dětem pomáhají poznávat okolní svět. Zábavnou formou jim odpovídají na nejčastější otázky a přináší spoustu zajímavých a zcela nových informací, přičemž každá publikace je zaměřena na jiné téma.

  Více

Od přírody přes dopravu až po prastaré dinosaury. Díky mnoha variacím, ve kterých Encyklopedie Larousse vznikají, si na své přijde každý zvídavý čtenář, který prokazuje zájem o to, co se kolem něj děje. Jednotlivé publikace jsou určeny převážně pro děti předškolního i školního věku, některé ale ocení i ti úplně nejmenší.

Encyklopedie Larousse

Encyklopedie Larousse pro nejmenší

Hledáte knihu, jež malým dětem umožní objevovat svět, který je obklopuje? Pak je tu právě pro vás Encykklopedie Larousse pro nejmenší. Publikace je rozdělena do sedmi tematických okruhů, které jsou upraveny tak, aby jim porozumělo i velmi malé dítko. To se díky knize může dozvědět zajímavosti týkající se lidského těla, měst, historie, přírody, zvířat a světa. Zabrousit ale může i do vesmíru! Nemusíte se bát, že by se vaše ratolest při čtení nudila. Krátké a velmi čtivě psané informační texty jsou totiž doplněny přehlednými piktogramy a obrázky. 

Encyklopedia Larousse: Dinosauři

Triceratops, pterodaktyl anebo samotný tyranosaurus rex? Díky Encyklopedii Larousse s podtitulem Dinosauři se vaše děti seznámí s celým podivuhodným světem těchto pradávných tvorů. Tematicky rozčleněné kapitoly se věnují jak zrodu dinosaurů, tak například vzdálené éře druhohor, během které tito velikáni zcela ovládli naši planetu.

Poučná kniha rovněž obsahuje informace o jejich životě i možné příčině jejich zániku. Součástí jsou samozřejmě i krásně ilustrované portréty nejznámějších druhů, které zvídavým malým čtenářům usnadňují orientaci ve velké spoustě zajímavých informací. Publikaci navíc zpestřují také zábavné úkoly, do jejichž plnění se ratolesti mohou pustit samy, anebo za pomoci svých rodičů.

Encyklopedie Larousse: Příroda

Spíše než automobily, rušná města anebo vesmírná dobrodružství zajímá vaše dítko příroda? Pak by rozhodně mělo sáhnout po Encyklopedii Larousse: Příroda, která ho provede veškerými zákoutími hor, lesů i moří. Čtenář bude mít také možnost nahlédnout do čtyř ročních období a blíže porozumět tomu, jak se během nich příroda mění.

Toho, že byste zůstali pouze v dobře známém prostředí České republiky, se rozhodně bát nemusíte! Pokud knihou zalistujete, ocitnete se na těch nejexotičtějších místech naší planety, navštívíte ohrožená místa a pochopíte, co to znamená, když se příroda rozhněvá. A že to opravdu dokáže, vám dosvědčí i bohaté ilustrace. Pro ty, kteří by stejně neměli dost, jsou připravené také speciální úkoly, které otestují nově získané znalosti.

Encyklopedie Larousse: Doprava

Auta, letadla, lodě anebo vlaky? Způsobů, jakými se lidé dopravují z místa na místo, je celá řada. A zabývá se jimi i Encyklopedie Larousse s podtitulem Doprava. Začtěte se do oblíbené knihy a podívejte se pod kapotu jednotlivých dopravních prostředků. Čeká vás informacemi nabitá jízda, během které se dozvíte například to, jak se přepravovali naši předci, jaké vynálezy pomohly změnit svět a čím vším se v současnosti jezdí, pluje anebo létá! Poučné texty jsou samozřejmě doplněné o velké množství barevných ilustrací, od jízdního kola až po raketu!

Moje první encyklopedie Larousse

Moje první encyklopedie Larousse: Co je to?

Je špatné, když někdo lže? Proč nemůžeme mít všechno, co bychom chtěli? Jak poznáme, co je správné a co ne? Moje první encyklopedie Larousse s podtitulem Co je to? je zábavná kniha plná vážných otázek, na které si přeje znát odpověď každé dítě. Kromě toho zabrousí také do tématu rodiny, člověka, pocitů a přátelství.  Zajímavé informace navíc doplní mnoho barevných ilustrací! 

Moje první encyklopedie Larousse: Kdo co dělá?

Na světě existuje tolik zajímavých povolání. Kdo pomáhá dětem na svět? Co má za úkol soudce a kdo vyrábí knihy? A dá se klaun považovat za povolání? Encyklopedie Larrouse: Kdo co dělá? přináší odpovědi na stovky zvídavých otázek, které dětem běžně přicházejí na mysl. Zároveň poodhaluje tajemství nejrůznějších profesí a řemesel, která nás obklopují. Těm nejzajímavějším povoláním je dokonce věnovaná vždy celá dvoustrana!

Otevřete knihu a začtěte se do poučných informací. Neuvěříte, jakými zajímavými způsoby se lidé mohou živit! Kniha je okořeněna pořádnou porcí barevně ilustrovaných obrázků, které jednotlivé profese pomohou dětem osvětlit.

Moje první encyklopedie Larousse: Kdo je to?

Víte, kdo jsou to gladiátoři, co znamená, když se o někom řekne, že je světec anebo korzár? Bohatě ilustrovaná Encyklopedie Larousse: Kdo je to? odpovídá na více než 200 otázek, jaké jen děti kladou, když se nacházejí ve věku, kdy chtějí všemu porozumět. Malí zvídaví čtenáři tak v knize naleznou mnoho krátkých portrétů, pomocí kterých se seznámí s jednotlivými osobnostmi. Od nadpřirozených postav přes historické bytosti až po současné celebrity! Poznejte je všechny do jednoho! Kromě toho encyklopedie obsahuje také zábavné obrázky a současně přináší témata, která děti vybízejí k zamyšlení.

Moje první encyklopedie Larousse: Jak je to?

Když se rozhlédneme kolem sebe, zjistíme, že se kolem nás děje tolik věcí, které jsou běžnou součástí našich životů, ale přesto o nich nemáme bližší povědomí. Jak přesně se vyrábí papír? Jakým způsobem vznikají animované filmy a proč musíme vypít kolem dvou litrů vody za den? Encyklopedie Larousse s podtitulem Jak je to? je určená pro děti od šesti let, kterým přináší odpovědi na nejčastější otázky týkající se světa kolem nás.