Knižní série Kate Daniels

Atlanta v blízké budoucnosti už není tím skvělým vyspělým městem. S technologií se totiž o výsadní místo začala prát magie, která přichází ve vlnách a nečekaně. A to v té nejsurovější podobě. Když má zrovna navrch magie, auta nestartují, zbraně se zasekávají a letadla padají z oblohy. Pak ale magie ustoupí a ke slovu se opět dostává technologie a zbraně, zatímco kouzla selhávají. V tomto nevypočitatelném světě, který balancuje na ostří, žije Kate Daniels, žoldačka s magickými schopnostmi, která se snaží paranormální jevy odstranit. A která se sebou nenechá zametat. Do cesty jí ale vstupují nekromanti, upíři, kožoměnci a další nebezpečná sebranka.

  Více

Oblíbená urban fantasy

Knihy o Kate Danielsové patří mezi nejlepší městské fantasy série. Autorské jméno Ilona Andrews, které je pod těmito tituly podepsané, v sobě ve skutečnosti skrývá manželskou dvojici Ilonu a Andrewa Gordonovy. Právě spojení pohledu muže a ženy dodává této oblíbené knižní sérii ten správný poměr akce, vášně a dramatu. Cyklus obsahuje deset jednotlivých dílů.

Kate Daniels: Magie mrtvých

V prvním díle s názvem Magie mrtvých je kvůli vraždě svého opatrovníka hlavní hrdinka Kate Danielsová vtažena do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Vyřešení vraždy je možná větší sousto, než může zvládnout.

Kate Daniels: Magie spaluje

V druhém díle pojmenovaném Magie spaluje se musí Kate porvat s problémem božských rozměrů. Každých sedm let se totiž magie utrhne ze řetězu a svět zaplaví ta nejsilnější vlna magické energie. A od posledního takového úkazu uplynulo právě sedm let.

Kate Daniels: Magie útočí

V dalším díle jménem Magie útočí se Kate Daniels dostane až k Půlnočním hrám, ultimátnímu turnaji nadpřirozených bytostí. Stojí tak před ní největší výzva její kariéry, protože se jí s Curranem, Pánem šelem, podaří odhalit plány, které by mohly změnit osudy všech kožoměnců v Atlantě.

Kate Daniels: Magie krve

Ve čtvrtém díle s názvem Magie krve musí Kate čelit vlastní rodině. Při vyšetřování rvačky v baru Ocelový oř, který leží na pomezí území nekromantů a kožoměnců, totiž narazí na tajemnou postavu starou tisícovky let. Zjišťuje navíc, že tento neznámý nový návštěvník bojoval v nesčetně válkách po boku jejího otce. Nebude proto pro ni a Currana, Pána šelem, nepřekonatelným protivníkem?

Kate Daniels: Magie zabíjí

V následující knize Magie zabíjí bojuje Kate Daniels s tím, aby obstála na vlastní pěst. Oddělila se totiž od Řádu rytířů milosrdné pomoci a začala pracovat sama za sebe. Zakázky se ale nehrnou tak, jak by čekala. Když se tedy objeví nabídka pomoci jednomu z nejlepších Pánů mrtvých s upírem, který je mimo kontrolu, okamžitě ji přijme. To by ale nebyla Kate, aby se neukázalo, že jde o mnohem větší a vážnější problémy.

Kate Daniels: Magie na vzestupu

Šestá kniha s podtitulem Magie na vzestupu sleduje Kate a Currana, kteří se snaží získat lék, díky kterému by mohlo přežít daleko více mladých kožoměnců. Řada z nich totiž dosud umírala předčasně, jelikož prostě nedokázali své vnitřní zvíře za žádnou cenu zkrotit. Do hry ovšem vstupují také nevyzpytatelní evropští kožoměnci, kteří hlavním hrdinům dají nebezpečný návrh, jaký prostě nemohou odmírnout.

Kate Daniels: Magie ničivá

V dalším pokračování pojmenovaném Magie ničivá má Kate Danielsová problémů až nad hlavu. Nejen že se musí otáčet, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale je teď na ní, aby se věnovala také záležitostem Smečky. A to také znamená připravit se na útok krutého prastarého mága Rolanda, s nímž má překvapivě mnoho společného.

Kate Daniels: Magie změny

V knize Magie změny se Kate a Curran vyrovnávají s tím, že odešli od Smečky. Prvotní nadšení ale přeruší zpráva o tom, že se pohřešuje jejich přítel Eduardo. Začnou jeho zmizení prošetřovat. Dozví se ale, že Eduardovy poslední zakázky spojuje něco zlověstného. Kate a Curran budou muset stát bok po boku proti prastarému nepříteli, který by mohl jejich město zdevastovat.

Kate Daniels: Magie spojuje

Ani ty nejnebezpečnější problémy a paranormální jevy nepřipravily Kate Daniels na to, co jí přinese kniha Magie spojuje. Chce totiž stvrdit svůj vztah s Curranem oficiálně. Na cestě k oltáři je ale čeká nejedna překážka. Věštkyně předpověděly, že pokud si Kate vezme muže, kterého miluje, shoří Atlanta v plamenech. Navíc její otec unesl poloboha Saimana a Kate se nemá na koho obrátit. Kate se ale s osudem hodlá porvat podle svých vlastních pravidel.

Kate Daniels: Magie vítězí

Poslední díl série o Kate Danielsové se nazývá Magie vítězí. Od svého prvního dobrodružství prošla hrdinka již velice dlouhou a nebezpečnou cestou a dosáhla mnohých úspěchů. Je ale až příliš mocná na to, aby ji velcí světoví hráči nechali v klidu žít. Čarodějky věštkyně začínají ve svých viděních spatřovat krev, oheň a lidské kosti. Kate proto nemá na výběr - bude muset spojit síly s tím nejnepravděpodobnějším spojencem, aby zachránila své dítě, Atlantu i celý zbytek světa.

Svět Kate Daniels: Magie střelného prachu

Samostatnou kapitolou je kniha Magie střelného prachu, kde se čtenářům představí kožoměnkyně Andrea Nashová. Poté, co ji Řád rytířů milosrdné pomoci vykopne, přichází o vše, na čem celý život pracovala. S překážkami se ale hodlá porvat. Začne proto pracovat pro svou nejlepší kamarádku Kate Danielsovou v rámci její vyšetřovací agentury. Do cesty se jí tak postaví nejhorší případ její kariéry. Musí spolupracovat se svým bývalým milencem, aby vyřešila vraždu dřív, než je tajemný vrah stihne zabít. Nebo než se Andrea a její bývalý milenec zabíjí navzájem.