Knižní série Koniáš

Koniáš je čtyřdílná fantastická série, za kterou stojí český autor Miroslav Žamboch. Ten ve svém díle odkrývá dobrodružný příběh statečného muže mnoha tváří, který na svých cestách sbírá cenné zkušenosti a svádí dlouhý boj se svými nepřáteli.

  Více

Dobrodružná sága pojmenovaná Koniáš se skládá ze čtyř knih, které na sebe přímo navazují a mísí v sobě poměrně netradiční kombinaci fantasy a westernu. Za jejím vznikem stojí český autor Miroslav Žamboch, který čtenáře už dříve zaujal novelou Na konci apokalypsy. Příběh vypráví o nevídaném dobrodružství cestovatele, zvěda, dobrodruha a nájemného vraha, kterému nikdo neřekne jinak než Koniáš. Svým počínám si ve světě nadělal spousty nepřátel, kteří se mu nyní rozhodli jít po krku.

Jednotlivé díly

Kromě čtyř pokračování vydal autor také svazek doplněný o krátké povídky, které nazval Ostří oceli.

Koniáš: Muž na stezce

Projde kolem vás, aniž byste si ho všimli, postavíte se mu do cesty a bude to poslední chyba, kterou v životě uděláte. Mladý šlechtic se na útěku a pod tlakem okolních vlivů mění z pronásledovaného štvance v silného muže, který spoléhá jen sám na sebe. S přibývajícími zkušenostmi a množstvím zahojených jizev se stává stále osamělejším a obezřetnějším. Čím blíže je smrti, tím více miluje život.

Začtěte se do nevídaného dobrodružství s názvem Koniáš: Muž na stezce a následujte hlavního hrdinu do osamělých uliček špinavých měst, mezi chátru a spodinu lidské společnosti. Projděte se s ním po luxusních rezidencích, vyšplhejte do obrovských výšek malebných velehor a bojujte o poslední kapku vody v drsných a vyprahlých pouštích.

Koniáš: Na ostřích čepelí

V druhém pokračování s podtitulem Na ostřích čepelí se čtenáři přesvědčí o tom, že byznys a politika je opravdu nebezpečná kombinace. Protože jakmile hromada zlata na misce pomyslných vah přesáhne kritické množství, cena lidského života se začne vytrácet. Podnik se pro některé stává osobní záležitostí a pravidla hry se zásadně mění.

Proti mocnému impériu, politikům i bezohledným obchodním magnátům stojí po boku právníka nevyzpytatelný zabiják. V pozadí zatím netrpělivě vyčkávají diskriminovaní čarodějové, kteří stojí před složitým rozhodnutím: na čí stranu se přidat? Volba je to těžká. Koneckonců, ani jedna ze stran neuznává žádná pravidla. A za chyby? Za ty se platí krví.

Koniáš: Vlk samotář

Třetí pokračování s podtitulem Vlk samotář se nese v duchu pomsty. Koniáš dobře ví, že lov artefaktů z dávné minulosti je sám o sobě velmi nebezpečný, tentokrát mu ale půjde přímo o život. Nejmocnější z vládců totiž pochopil, že problémy, které mu už dlouhá desetiletí ztrpčují život, má na svědomí jediný muž – cestovatel, zvěd a dobrodruh s ostrým mečem skrývající se pod jménem Koniáš. Jenže kam se poděl?

Začíná hon, který v historii zatím nemá obdoby. Císařští komandos, ninjové, Konvent pro potírání magie a i čarodějové. Všichni prahnou po jediném. Po jeho smrti.

Koniáš: Konec vlka samotáře

Jak se říká, čas nejde zastavit. A to ani v případě slavného a odvážného Koniáše, který na své cestě životem pomalu, ale jistě stárne. Kromě nových zkušeností mu přibývají také jizvy na těle a duši, ztráty a samozřejmě i další nepřátelé. Jak už to tak v životě bývá, i Koniáše jednou dostihnou přízraky jeho minulosti a jemu nezbyde nic jiného, než se s nimi konečně vypořádat. Bude jeho bystrá mysl a ostrá čepel stačit k tomu, aby nad nimi zvítězil? Anebo budou čtenáři svědky úplného konce vlka samotáře?