Ledové království

Když v roce 2013 vstoupil do kin animovaný snímek Ledové království, okamžitě si získal srdce milionů dívek a chlapců na celém světě. Příběh dvou sester Anny a Elsy se stal natolik oblíbeným, že na jeho téma začal vznikat doprovodný materiál v podobě seriálů a knih, které základní děj obohacují o nové zápletky a příběhy. 

  Více

Ledové království je animovaný film z produkce Walta Disneyho, který měl premiéru v roce 2013 a oslovil miliony dětí a dospělých na celém světě. Stal se natolik úspěšným, že se okamžitě vyšplhal mezi pět nejvýdělečnějších snímků. Vzhledem k velmi dobrým ohlasům začal brzy vznikat také rozšiřující materiál v podobě seriálu a knih. V roce 2019 se v kinech objevil také druhý díl úspěšného animovaného filmu.

O čem děj vypráví?

Příběh se točí kolem dvou sester – nebojácné Anny a starší Elzy, která se narodila s kouzelnou mocí, a jejich přátel horala Kristoffa, soba Svena a sněhuláka Olafa.

Ledové království I

V prvním díle Ledového království se seznámíme se sestrami Annou a Elsou, které žijí v království Arendelle. Tomu se chystá vládnout starší Elsa, která má být korunovaná jako nástupkyně svých zesnulých rodičů. Během korunovace však dojde k incidentu, který zapříčiní, že Elsa omylem prokleje celé království, ve kterém nastane nekonečná zima, a následně zmizí daleko do hor.

Statečná Anna se ji vydává hledat. A není na to sama. Pomáhá jí horal jménem Kristoff, jeho věrný sob Sven a oživlý sněhulák Olaf. Na svých cestách se skupina setkává s mýtickými trolly, ledovými obry i s drsnými živly, které jim do té doby byly cizí.

Ledové království II

Druhý díl pohádkového příběhu se nese v duchu záhad a nezodpovězených otázek. Odkud se vzala kouzelná moc, kterou vládne starší ze sester? Jaký hlas to k Else promlouvá? A jaké nebezpečí hrozí království? Vydejte se na další napínavé dobrodružství, jehož cesta i tentokrát povede na sever, a to neproniknutelnou mlhou až do dalekého neznáma. Právě tam, jak Elsa věří, najde odpovědi na otázky týkající se dávné historie arendellského království. Doufá navíc, že právě tam odhalí i původ svých kouzelných schopností.

Knihy Ledové království

V důsledku obrovského boomu, který animovaný film v roce 2013 odstartoval, se příběh o dvou nerozlučných sestrách rozrostl také o několik knih. A zatímco některé z nich přináší originální příběh v psané formě doplněný o barevné ilustrace, jiné původní děj rozšiřují o nové zápletky. Mezi oblíbené publikace patří série Anna a Elsa, kterou má na svědomí americká autorka Erica Davidová.

Anna a Elsa 1: Vzpomínky a kouzla

Sestry Anna a Elsa žily dlouhé roky odděleně, konečně se ale začínají poznávat. V prvním díle série s podtitulem Vzpomínky a kouzla společně vzpomínají na šťastné období, kdy byly obě malé a trávily spolu velkou spoustu času. Bruslily na ledě a stavěly sněhuláky uprostřed parného léta. Problém ale je, že si Anna na nic z toho nepamatuje. Když se ale jeden troll nabídne, že jí vzpomínky, o které ji v dětství připravil kouzelník jménem Pabbie, vrátí, Elsa si není tak docela jistá, že je to dobrý nápad.

Anna a Elsa 2: Sláva naší královně

Elsa, která byla v knize Anna a Elsa: Sláva naší královně nově korunovaná královnou království Arendelle je na své obyvatele velice pyšná. A co víc, je také odhodlaná jim v těžkých časech obětavě pomáhat. Jenže prosby se hromadí a panovnice nemá srdce nikoho odmítnout. Ale kdo pomůže jí? A dokáže Elsa obyvatelům vyhovět i bez svých kouzelných schopností? Anna je přesvědčená o tom, že ano. Zbývá jen, aby o tom samém přesvědčila i ostatní, a především svou starší sestru.

Anna a Elsa 3: Žhavé dobrodružství

Ve třetím pokračování s názvem Žhavé dobrodružství přichází sněhulák Olaf s báječnou novinkou. Doslechl se totiž, že v Letním království žije královna, která má podobnou moc jako Elsa. Jen místo sněhu a ledu ovládá horko a oheň. Sousednímu království ale hrozí, že zůstane uvězněno v nekonečném létě. Naši hlavní hrdinové se mu proto rozhodnou pomoci.

Anna a Elsa 4: Podivuhodný ledostroj

Ve čtvrtém pokračování, které se jmenuje Podivuhodný ledostroj, přivodí nový vynález velké problémy. Všechno začíná v momentě, kdy Oaken představí Anně a Else svůj nejnovější vynález – podivné zařízení, které je údajně schopno řezat led. A tak Kristoffa nenapadne nic jiného než společně s ostatními ledaři vyzvat Oakena na přátelský souboj. Do druhého dne ale stroj i s ledaři zmizí. Podaří se našim hrdinům ledaře najít a vyřešit tajuplnou záhadu?

Anna a Elsa 5: Jak vyzrát na medvědy

Přestože je Arendelle mrazivá a zasněžená zem, na lední medvědy tu člověk běžně nenarazí. Tedy až doteď. Na okraji města se totiž objevila zvířecí rodinka, která začala způsobovat nepříjemné potíže. Proč se v Ledovém království medvědi objevili? A jak je dostat zpátky do jejich arktického domova? Tuto zapeklitou situaci budou sestry Anna a Elsa řešit již v pátém pokračování knižní série s podtitulem Jak vyzrát na medvědy.

Anna a Elsa 6: Arendellský pohár

Jako každý rok, i letos se do Ledového království sjíždějí závodníci z celého světa, aby se zúčastnili závodu na saních po sněhových pláních a hustých lesích. Letos poprvé se Arendellského poháru po pilné přípravě účastní i Anna s Elsou. Během závodu si jeden z týmů rozhodne zkrátit cestu přes nebezpečnou stezku, což se mu náležitě vymstí. Naštěstí jsou tu statečné sestry, které podvodníky pomohou zachránit.

Anna a Elsa 7: Tajemný ctitel

Láska je všude kolem nás. I v Ledovém království, konkrétně v sedmém pokračování série, tentokrát s podtitulem Tajemný ctitel. Když se v Arendellském paláci začnou objevovat květiny, dárky a roztomilé vzkazy, jedno je jasné: Elsa má tajného ctitele! Kdo by to ale mohl být? Obě sestry se pouštějí do podrobného pátrání, s kterým jim pomáhá jejich věrný přítel Olaf. Láska ho totiž velmi fascinuje.

Anna a Elsa 8: Návrat do ledového paláce

V pořadí již osmém pokračování, tentokrát s názvem Návrat do ledového paláce, hostí sestry v království Arendelle velmi vzácnou návštěvu. Rozhodnou se ji proto přivítat v nejkrásnější stavbě široko daleko – v Elsině Ledovém paláci vysoko v horách. Jak ale malým sněhuláčkům, kteří v paláci žijí, vysvětlit, co je to etiketa a slušné chování? Annu a Elsu čeká velice zapeklitý úkol – zvládnout hromadu divokých sněhových rošťáků.

Další knihy Ledové království:

Kromě série Anna a Elsa vyšlo v souvislosti s Ledovým královstvím mnoho dalších publikací. Například: