Knihy ze světa Minecraftu

Slýcháte dennodenně o hře Minecraft, kde je všechno tvořené kostičkami, a nemůžete odtrhnout své děti od počítače, ačkoliv byste je daleko raději viděli s knihou v ruce? V tom případě sáhněte po některém z titulů, které se odehrávají právě v oblíbeném světě Minecraftu. Ať už se jedná o herní příručky, atlasy nebo napínavá vyprávění, děti si tyto příběhy určitě zamilují.

  Více

Minecraft

Minecraft je populární počítačová hra, kterou roku 2009 vytvořil švédský vývojář Markus Persson, známý též pod přezdívkou Notch. Společně s touto hrou založil také společnost Mojang, která se od té doby o její vývoj stará. Herní svět Minecraftu se skládá z kostek, jež představují různé materiály s odlišnými vlastnostmi.

Od doby svého vzniku si Minecraft každým rokem získává čím dál více příznivců, a to především mezi dětmi a dospívajícími. Hra je však koncipovaná tak, že si na své přijde téměř každý. Ve třech různých dimenzích (Overworld, Nether a The End) si tak hráči mohou zvolit jeden z pěti módů, které jsou zaměřené na přežití, tvoření nebo třeba pouze na sledování ostatních.

Když se někdo zmíní o Minecraftu, děti jsou obvykle nadšené a jejich rodiče kroutí hlavou nebo protáčejí oči. Většinou totiž nevědí, o co se vlastně jedná, nebo hraní počítačových her od rána do večera moc neschvalují. Je to pro děti vhodné? Pokud máte otázky ohledně výchovy dětí, poradí vám stránka www.rodicov.cz.

Minecraft knihy

Díky tomu, že si Minecraft získal obrovskou popularitu a oblíbily si ho miliony hráčů po celém světě, se hra přenesla také na stránky knih. V dnešní době tak na pultech knihkupectví můžete najít celou řadu knih o Minecraftu, herních příruček i příběhů z tohoto nekonečného světa.
 

Návody a průvodce

Jelikož Minecraft v dnešní době patří mezi poměrně složité a komplexní hry, hráči se často spoléhají na různé herní návody. Z toho důvodu bylo vydáno několik užitečných knih, kde se běžní uživatelé dozvědí třeba jak vyrobit potřebné nástroje a předměty, jak pracovat s příkazovými bloky nebo jak účinně porazit nepřátele.

Co se týče oficiálních návodů, Mojang vydal čtyři speciální příručky, které hráčům pomohou s orientací ve světě Minecraftu. Najdete v nich například informace o přežití, o základech i pokročilých technikách stavitelství nebo třeba o výrobě zbraní a způsobech boje, díky kterým se naučíte ubránit všem nepřátelským monstrům. Jaké knihy v této edici vyšly?
 

Aby toho nebylo málo, základní herní znalosti vám pomůže prohloubit také oficiální Minecraft Blokopedie. Tato bohatě ilustrovaná kniha je napěchovaná informacemi o veškerých blocích, se kterými se ve hře setkáte, a jejich použití. Zároveň vám prozradí, jak vytěžit maximum ze všech dostupných surovin, jež minecraftový svět tvoří.

Další zajímavé rady a tipy ohledně světa Minecraftu nabízí hráčská kolekce průvodců, které čtenářům prozradí třeba to, jak přežít v minecraftových oceánech, jak nejlépe využít rudit nebo jak očarovat své vybavení pomocí užitečných kouzel. Komě praktického boxu, který obsahuje čtyři vybrané příručky, si můžete knihy zakoupit také jednotlivě:
 

Toužíte vkročit do světa, kde jsou možnosti prakticky neomezené a vaše fantazie se tak může rozjet na plné obrátky? Pokud chcete odstartovat vaše dobrodružství ve světě Minecraftu naplno, není nic lepšího než vyzkoušet skvělé tipy, které hráčům nabízí Minecraft guide s názvem Minecraft: Staň se mistrem!
 

Deník malého Minecrafťáka

Mezi nejoblíbenější tituly, která patří mezi neoficiální dobrodružství ze světa Minecraftu se rozhodně řadí série Deník malého Minecrafťáka. Hlavní postavou těchto knih je dvanáctiletý Minus, který žije v Minecraftu a stejně jako všichni ostatní se má jednoho dne stát farmářem. V jeho deníku se však čtenáři dozvědí, že nejvíc na světě touží po tom, aby z něj vyrostl schopný bojovník.
V sérii s názvem Deník malého Minecrafťáka prozatím vyšlo:
 


Kniha přežití

První kroky v nebezpečném světě Minecraftu vám pomohou udělat příručky přežití. Minecraft: Kniha přežití se samolepkami vám prozradí, kde se dají těžit vzácné rudy nebo kterým mobům se raději vyhnout, Minecraft: Kniha přežití v oceánech vám odhalí, jak se dá dýchat pod vodou či kde hledat zakopaný poklad, a Minecraft: Kniha přežití v Netheru a Endu vás zase naučí, jak vyzrát na draka. Všechny knihy navíc čtenářům nabízí více než 500 tematických nálepek.


Ovládni svět Minecraftu

Chcete se naučit hrát Minecraft jako opravdoví profíci a získat skvělé tipy, které vám pomohou dostat vaše herní schopnosti na novou úroveň? V tom případě je pro vás určená Minecraft kniha s názvem Ovládni svět Minecraftu, kterou si pro hráče připravil youtuber Pedro. Kromě užitečných tipů a návodů v ní najdete také spoustu vtipných příběhů z natáčení videí i hraní Minecraftu, zajímavé ilustrace i rozhovor se samotným Pedrem.


Zajatci Minecraftu

Máte rádi napínavé knihy plné dobrodružství a chtěli byste si přečíst nějaký zajímavý Minecraft příběh? Pak určitě sáhněte po knize s názvem Zajatci Minecraftu. Ta vypráví o chlapcích Davidovi a Lukášovi, kteří milují Minecraft a myslí si, že o něm vědí prakticky všechno. Když ale do jejich domu udeří blesk a kluci jsou vrženi do jejich oblíbeného světa, zjišťují, že nic není tak, jak se na první pohled zdálo.


Další zajímavé knižní tipy

Zajímá vás, co vlastně vaše ratolesti ale také přední světoví hráči na Minecraftu vidí? Pokud se chcete podívat, jak tento svět ve skutečnosti vypadá, bude nejjednodušší začít knihou Minecraft: Crafting, kouzla a skvělá zábava, kterou vytvořili Jakub a Bartosz Danowski. Rodičům je určena také příručka s názvem Minecraft: Průvodce pro rodiče, která pomůže nezasvěceným pochopit, proč děti tuto hru tak milují.

Pokud máte rádi ilustrované průvodce, sáhněte po knize Minecraft: Atlas. Ta čtenářům představí tajemný svět Minecraftu ve zcela novém světle, a to pomocí překrásných, ručně kreslených map každého biomu. Mezi oblíbené Minecraft knihy pro děti patří také série Kroniky Woodsworthu, která obsahuje tituly Vítejte ve hře a Netopýří noc.

Další Minecraft knížka, která rozhodně stojí za pozornost, je oblíbený titul Minecraft: První kniha příběhů z pera Sarah Graleyové. Ta popisuje dobrodružství Tylera a jeho věrné party kamarádů, kteří společně podnikají nespočet výprav napříč Overworldem a neustále hledají nové výzvy.

Chtěli byste nahlédnout své oblíbené hře pod pokličku? V tom případě není nic jednoduššího než si pořídit titul s názvem Programování modů pro Minecraft. Tato kniha Minecraft přestavuje úplně jinak než běžné příběhy, jelikož nabízí čtenářům možnost programovat vlastní mody, změnit herní prostředí a podle chuti upravovat jednotlivé herní předměty.