Knižní série Oliver Nocturno

Máte rádi příběhy, kde hlavní roli hrají nesmrtelní upíři a kde není nouze o pořádnou dávku napětí? Přesně to čtenářům nabízí knižní série s názvem Oliver Nocturno, kterou má na svědomí Kevin Emerson. Jedná se o dobrodružné vyprávění o mladém upířím chlapci, který má tajemné poslání a snaží se zjistit pravdu o svém původu.

  Více

Fantasy sága o upírech

Autorem oblíbené série knih pro mládež, kde hlavním hrdinou není nikdo jiný než sám Oliver Nocturno, je americký spisovatel Kevin Emerson. Ten má na svém kontě celou řadu knih pro děti a mladé čtenáře, které zahrnují třeba ságu Carlos is gonna get it nebo novelu s anglickým názvem The Lost Code

Knižní série Oliver Nocturno, která je pojmenovaná podle neohroženého hlavního hrdiny, vypráví příběhy mladého upíra, jenž ve svém vlastním světě působí jako naprostý outsider. Jednoho dne se však zaplete s lidmi, čímž odstartuje napínavé dobrodružství, o kterém se mu ani nesnilo. Setkat se s ním čtenáři mohou hned v pěti knihách, které společně tvoří jednu velkolepou ságu.

Oliver Nocturno: Upírova fotografie

Co by se stalo, kdyby se vám povedlo vyfotografovat upíra? To většina lidí pravděpodobně nikdy nezjistí, protože na upíry nevěří nebo se jich příliš bojí. Dívka jménem Emalie, která má za sebou prapodivnou minulost, to však zvládla. Úplnou náhodou zachytila na fotce upíra Olivera Nocturna a vůbec netušila, jaké události se tím dají do pohybu.

Na začátku první knihy ze série Oliver Nocturno s podtitulem Upírova fotografie se čtenáři seznámí s mladým upírem, který se ani zdaleka nepodobá svým krvežíznivým spolužákům, milujícím rodičům nebo zákeřnému staršímu bratrovi, jenž si rád nechává říkat Zlocius. Oliver se prostě cítí být trochu víc člověkem než všichni ostatní upíři. A z toho se brzy vyklube pořádný problém.

Oliver Nocturno: Vražedný svit slunce

Druhý díl série o Oliveru Nocturnovi s podtitulem Vražedný svit slunce opět přivádí na scénu mladého upíra, který má tajuplné poslání. Ten se však momentálně hodně trápí, protože je přesvědčený, že své dva jediné opravdové kamarády – Emalii a Deana – navždy ztratil. Ale to jen do chvíle, než se Dean nečekaně znovu objeví a vyvolá v Oliverovi celou řadu otázek.

Ačkoliv je Dean stále mrtvý, stala se z něj zombie a očividně už necítí žádnou zášť. Kdo ovšem přivedl chlapce zpátky a proč to udělal? A co se děje s Emalií? To musí zjistit Oliver Nocturno, který se neohroženě vrhá vstříc nebezpečí, aby kamarády zachránil.

Oliver Nocturno: Krevní pouta

Ve třetím dílu pojmenovaném Krevní pouta se celá Nocturnovic rodinka vydává na návštěvu svých příbuzných ze Starého světa, kteří žijí v podzemním upírském městě s názvem Morosia. Oliver, Emalie a Dean ale mají samozřejmě svůj vlastní plán, který hodlají během cesty do tajemného upírského města zrealizovat.

Co se trojice hrdinů chystá provést tentokrát? Podle zaručených informací žije v Morosii také žena jménem Selene, která by jim mohla pomoci zjistit pravdu o zmizení Emaliiny matky a také jim povědět něco víc o Oliverově předurčení v upírském světě. Nesmějí ale dopustit, aby zlověstné konsorcium Polosvětlo našlo Selene jako první, protože tím by o všechny odpovědi navždy přišli.

Oliver Nocturno: Lovec démonů

Ačkoliv k sobě Oliver a jeho bratr Zlocius nikdy neměli moc blízko, v poslední době se jejich vztahy den ode dne zhoršují. Když je ovšem ve čtvrtém pokračování oblíbené knižní ságy s podtitulem Lovec démonů nalezen zavražděný člověk, začíná se Oliver o Zlociuse opravdu bát. Stopy totiž vedou k jaguárovi, který utekl ze zoo a do nějž se Zlocius během předešlé noci vtělil.

Vražedné řádění ovšem u jedné oběti neskončí a mrtvých postupem času přibývá. Jelikož Zlocius vůbec nechodí domů, Oliver se rozhodne zahájit nebezpečné pátrání. To mu však odhalí nečekané souvislosti a on si tak brzy uvědomí, že v sázce je mnohem víc, než je sám ochoten ztratit.

Oliver Nocturno: Věčná hrobka

S tím, jak se rychle blíží svátek ubývajícího slunce, si Oliver čím dál více uvědomuje, že by měl získat démona, otevřít bránu Nexie a naplnit tak svůj strašlivý osud. On tomu však na počátku pátého dílu s podtitulem Věčná hrobka chce za každou cenu zabránit. A možná dokonce i našel tu správnou cestu.

Všude kolem Olivera však působí protikladné síly a jeho nepřátelé osnují ďábelské úklady. Plány mladého upíra se tak velice rychle rozpadají. Dokáže zachránit své přátele i celý svět? Upíří sága vrcholí a budoucnost celého lidstva závisí pouze na rozhodnutí Olivera Nocturna.