Knižní série Padlí andělé

Máte rádi fantastické příběhy, ale knihy o upírech vás už omrzely a vlkodlaci podle vás nejsou dostatečně zajímaví? Co takhle zapomenout na tyto tradiční hrdiny a sáhnout raději po knihách, kde v hlavní roli vystupují andělé a pekelné mocnosti? Skvělou volbou v této oblasti je například série s názvem Padlí andělé, kterou má na svědomí americký autor Thomas E. Sniegoski.

  Více

Netradiční fantasy plná překvapení

Když se před lety na pultech knihkupectví objevila první kniha ze série Padlí andělé (v originále The Fallen), okamžitě si získala srdce nadšených čtenářů. V té době totiž moc knih s podobnou tematikou neexistovalo, takže sedmidílný cyklus Thomase E. Sniegoskiho zaplnil díru na trhu, o které čtenáři do té doby ani nevěděli, že existuje.

Původně sedmidílný cyklus fantastických románů vypráví příběh Aarona Corbeta, který v den svých osmnáctých narozenin zjistí, že patří mezi Nephilim. To znamená, že jeho matka se sice řadila mezi obyčejné smrtelnice, ale jeho otcem byl padlý anděl. Jelikož navíc existuje skupina, která věří, že by všichni tito kříženci měli být zničeni, začíná pro Aarona divoký boj o život plný nečekaných zvratů.

Jednotlivé díly

Ačkoliv byla tato série původně publikována jako sedm samostatných knih, v roce 2012 se vydavatelé rozhodli spojit první dva díly do jedné obsáhlejší knihy, a to později udělali i se třetím a čtvrtým románem. Dnes tedy patří do série Padlí andělé pouze následující tituly:

  • Padlí andělé a Leviatan
  • Aerie a Zúčtování
  • Konec dnů
  • Opuštění
  • Armaggedon

Padlí andělé 1: Padlí andělé a Leviatan

Jak již bylo zmíněno výše, kniha Padlí andělé 1 v sobě spojuje první i druhý díl oblíbené fantastické ságy. Hned na začátku se čtenáři seznámí s Aaronem Corbetem, který patří mezi úplně obyčejné sedmnáctileté kluky. Je tak trochu samotář a zároveň sirotek s problematickou minulostí, ale v poslední době si dovolil doufat, že se mu konečně podařilo najít skvělou náhradní rodinu, přátele i smysl života.

Pak ale přijde den jeho osmnáctých narozenin a všechno se nečekaně změní. Aaron najednou rozumí portugalštině a latině, i když tyto jazyky vůbec nezná, a navíc dokáže rozluštit i to, co mu říká jeho pes. O svých nově nabytých schopnostech ale nemusí uvažovat dlouho. Na scéně se totiž objeví dva podivní muži, kteří mu prozradí děsivé tajemství – Aaron patří mezi Nephilim a je tedy synem smrtelné ženy a padlého anděla. Touto informací odstartuje příběh plný zvratů, utrpení, a hlavně odvěkého boje dobra proti zlu.

Padlí andělé 2: Aerie a Zúčtování

Aaronův poslední ročník na střední škole byl všechno jen ne normální. Zjistil totiž, že patří mezi Nephilim a dokáže také komunikovat se svým labradorem Gabrielem. Aby toho však nebylo málo, vypadá to, že on je tím vyvoleným, jehož úkolem bude přinést všem padlým andělům smíření a spočinutí na nebesích. Samozřejmě to ale není jenom tak.

Druhý román série Padlí andělé, kniha spojující díly Aerie a Zúčtování, sleduje Aaronovy trable s tímto novým posláním. Proti němu navíc stojí nejvyšší z Mocností Verchiel, který je odhodlaný za každou cenu zabránit vykoupení padlých a neváhá proto obětovat chlapcův život. Poslední bitva se rychle blíží a všichni si kladou dvě zásadní otázky: Bude Aaron připraven? A podaří se mu zachránit ty, na nichž mu záleží?

Padlí andělé 3: Konec dnů

Třetí díl série Padlí andělé s podtitulem Konec dnů sleduje následky, které za sebou zanechala porážka Mocností. Od té doby se totiž Nephilim musejí pořádně otáčet, jelikož ze všech koutů vylézají nestvůry a hrozí, že na světě zavládne chaos a ke slovu se dostane i nástroj posledního soudu. Ve chvíli, kdy na Zemi zvítězí zlo, se jako jediná spása jeví konec světa a smrt všeho živého.

I když by Aaron raději trávil veškerý volný čas s Vilmou a Gabrielem, snaží se co nejlépe zhostit role vyvoleného. Problém ovšem spočívá v tom, že ho nekonečné boje a tíha zodpovědnosti hodně vyčerpávají, čemuž nemůže zabránit ani jeho otec. Dokáže se Aaron poprat s rostoucí hrozbou a zachránit svět, nebo nakonec úkladům temných sil podlehne?

Padlí andělé 4: Opuštění

Ačkoliv by si Aaron přál, aby dokázal splnit veškerá očekávání, která na něj jeho druhové kladou, postupně mu začíná docházet, že možná nebude mít k záchraně světa dostatek sil. Také ve čtvrtém pokračování s podtitulem Opuštění se všichni Nephilim společnými silami snaží bojovat s příšerami z nočních můr, ale začíná toho na ně být příliš.

Každý den se na scéně objevují stále další hrůzy, které jako by neměly konce. I přes to se však Nephilim pokoušejí situaci ustát a najít v sobě víru v dobrý konec. Je totiž načase, aby se postavili Temné hvězdě a zabránili tomu, že svět skončí jednou provždy v pekelných plamenech.

Padlí andělé 5: Armaggedon

Závěrečná kniha série Padlí andělé se nazývá Armaggedon a sleduje vyvrcholení boje dobra proti zlu. Pán stínů Satan totiž na Zemi rozpoutal nekonečné zlo a stvořil zde své vlastní peklo. Jediná naděje na přežití a spásu lidstva spočívá v Aaronovi, jeho milované přítelkyni a ostatních Nephilim.

Pokud chtějí andělští válečníci ochránit civilizaci a vrátit světu Boží lásku, budou muset přijít na způsob, kterým Pána stínů jednou provždy porazit. Aaron byl však těžce raněn, jeho parta byla naprosto zdecimována a zbývající členové se skrývají. Temná hvězda tak už má vládu nad celým světem prakticky na dosah ruky. Budou v sobě mít Aaron a jeho přátelé dostatek víry, aby tyhle hrůzy přežili a dokázali výsledek souboje obrátit ve svůj prospěch?