Knižní série Příběhy se šťastným koncem

Mají vaše děti nade všechno rády zvířátka a nechtějí, abyste jim četli o ničem jiném? V tom případě si rozhodně nenechte ujít sérii dětských knih pojmenovanou Příběhy se šťastným koncem. Každé vyprávění se soustředí na jedno zvířecí mládě, které potřebuje, aby mu někdo podal pomocnou ruku a zachránil ho.

  Více

Krásná vyprávění o zvířecích mláďatech

Příběhy se šťastným koncem přinášejí čtenářům spoustu zajímavých vyprávění o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat bezbranná zvířátka. Hlavním hrdinou každé knihy je jiné zvířecí mládě, které se ztratilo, potřebuje pomoc nebo se cítí osaměle. Pokaždé ho však najdou hodní lidé, kteří se o něj postarají a dají mu bezpečný domov, po kterém zvířátko už dlouho toužilo.

Krásnou pohádkovou sérii má na svědomí kolektiv autorů, kam patří Sarah Hawkinsová, Mary Kellyová, Sue Mongredienová a Jill Hucklesbyová.

Ztracený ježeček

První díl série Příběhy se šťastným koncem se nazývá Ztracený ježeček. Když malá Bibi objeví na zahradě opuštěné zvířátko, s rodiči okamžitě vyhledají pomoc. Ježečka se ujme zkušená chovatelka ze záchranné stanice a všichni jsou šťastní, že už je v dobrých rukou. Bibi se však po pichlavém kamarádovi začne brzo stýskat.

Zatoulané štěňátko

Emily je pyšnou majitelkou roztomilého štěňátka, které se jmenuje Dareba, a má z něj obrovskou radost. Jednoho dne se s ním však tatínek vydá na procházku do lesa a vrátí se sám. Z Dareby se stalo Zatoulané štěňátko. Celá rodina marně doufá, že se Dareba každou chvíli objeví u dveří a vesele zaštěká, ale po pejskovi jako by se slehla zem. A tak začíná veliké pátrání, při němž události naberou rychlé obrátky. Dareba totiž spadl do obrovské jámy…

Zapomenuté jehňátko

Celý týden neustále prší a malý Ben má obrovskou radost, že nebude muset jít do školy. Bylo totiž vyhlášeno nebezpečí povodní a všichni musí zůstat doma. Voda nezadržitelně stoupá, když v tom si Ben všimne, že na pastvině zůstalo Zapomenuté jehňátko. Podaří se zachránit zmoklého trosečníka dřív, než voda pastvinu zaplaví, a vrátit ho k jeho mamince?

Našlo se koťátko

Jednoho dne přinese maminka malé Lily domů tři slabá roztomilá koťátka, která se k sobě opuštěně choulila venku pod keřem. Kočičí miminka potřebují hlídat a krmit, čehož se okamžitě ujme celá rodina včetně fenky Meg, která si chlupaté kuličky okamžitě zamiluje. Pomáhat se snaží i malá Lily, která o koťátka vzorně pečuje. Dokáže je zachránit, nahradit jim maminku a najít jim nový domov? To se dozvíte v knížce Našlo se koťátko.

Zachráněná sovička

Při bourání staré stodoly přišly o střechu nad hlavou čtyři malé sovičky, které se o sebe samy neumí postarat. Když je najde malý Janek, jsou celé prochladlé, mají obrovský hlad a jejich rodiče jsou v nedohlednu. Chlapec proto poprosí o pomoc svou maminku, která zavolá do záchranné stanice, kde jim poradí, jak se o sovičky postarat, než pro ně někdo přijede. Ptáčátka jsou brzy z nejhoršího venku ale každá Zachráněná sovička potřebuje nový domov. Proto se Janek rozhodne, že záchranářům pomůže v hledání náhradní rodiny pro každého chlupatého tvorečka.

Osamělý králíček

Když malá Sára najde u cesty krabici a zvědavě nakoukne dovnitř, najde v ní Osamělého králíčka. Chlupáček brzy najde nový domov v záchranné stanici, ale je mu tam smutno a přál by si najít kamaráda. Sára se mezitím chystá ve škole uspořádat peněžní sbírku na pomoc útulku, ale má za lubem ještě něco dalšího. Podaří se jí přesvědčit rodiče, aby si Muffiho mohla vzít domů?

Nezbedné kůzlátko

Během procházky na nebezpečné útesy objeví Harry a jeho teta horskou kozu, která na skále uvízla. Když se však přijdou podívat blíž, všimnou si, že se na římse krčí i Nezbedné kůzlátko. Jak se tam jen ocitlo? Harrymu i jeho tetě začne být po chvilce jasné, že pokud chtějí kůzlátko zachránit, budou muset přivolat pomoc. Do akce se brzy pustí speciálně vycvičení záchranáři, kteří se odvážně spustí k vystrašenému kůzleti…

Uzdravený poník

Malá Mia moc ráda tráví čas v záchranné stanici, kde její maminka pracuje jako ošetřovatelka, a se vším jí tam pomáhá. Když ale jednoho dne přivezou hubeného a vystrašeného poníka, je holčičce jasné, že se bude muset snažit ještě mnohem víc. Polly totiž potřebuje spoustu péče a pozornosti. Bude však vlídný přístup stačit k tomu, aby Uzdravený poník začal lidem znovu důvěřovat?

Vyplašený jezevec

Když malý Lewis s tatínkem najde na silnici ležet zraněné jezevčí mládě, okamžitě se dají do práce. Přivolají zvířecí záchranáře a doufají, že mu dokážou včas pomoci. Jenže ejhle! Vyplašený jezevec nečekaně zaleze pod auto, tam se zaklíní a už se sám nedokáže dostat ven. Zvládnou záchranáři za pomoci hasičů zvířátko včas vyprostit?

Zasněžená červenka

Za okny pořádně mrzne, ale Evan s Hanou se přesto rozhodnou vyrazit na procházku. Narazí při tom na Zasněženou červenku, která se chytila do pasti a nemůže se hnout. Hned proto na pomoc zavolají zvířecí záchranáře a pokusí se ptáčkovi pomoci. Stále však hustě chumelí a sněhu pořád přibývá, takže budou muset hodně spěchat.