Knižní série Případy Kim Stoneové

Patříte mezi fanoušky drsných detektivních příběhů, kde nechybí spousta temných tajemství, nečekaných zvratů a napínavých rozuzlení? Ačkoliv je dnes na pultech knihkupectví k dostání obrovské množství zajímavých krimi thrillerů, rozhodně by vám neměla uniknout série Případy Kim Stoneové, kterou má na svědomí britská spisovatelka Angela Marsonsová.

  Více

Originální detektivní příběhy

Literární trh je v posledních letech detektivkami doslova zahlcený a pro autory je stále těžší vymyslet na tomto poli něco originálního, co by čtenáře okamžitě zaujalo a ohromilo. Britské spisovatelce Angele Marsonsové se to ovšem povedlo. Její krimi thrillery zaznamenaly fenomenální úspěch a zařadily se k tomu nejlepšímu, co může detektivní žánr v současné době nabídnout.

Jak už název krimi série napovídá, hlavní hrdinkou je detektivní inspektorka Kim Stoneová. Ta pracuje na halesowenské policejní stanici a společně se svými kolegy tvoří ukázkový vyšetřovatelský tým, jehož součástí je i její oblíbený parťák Bryant, svědomitá Stacey a záletník Dawson. Každý z nich vyniká v jiné oblasti, takže dohromady zvládají řešit i ty nejzapeklitější případy.

Ačkoliv Kim patří mezi nejlepší policejní vyšetřovatele, má mezi ostatními pověst chladné ženy bez emocí. Když se ponoří do práce, má totiž dost nevybíravý styl řešení situace, s nikým si nebere servítky a neohroženě se vrhá do nebezpečí. Je ovšem také velice inteligentní, houževnatá a za všech okolností spravedlivá.

Jednotlivé díly

Detektivní série Angely Marsonsové momentálně obsahuje osm románů. První z nich pojmenovaný Němý křik se na pultech knihkupectví poprvé objevil v roce 2015, zaznamenal skvělé ohlasy čtenářů a více než měsíc také vévodil žebříčku bestsellerů britského Amazonu. Povzbuzena tímto úspěchem se autorka rozhodla v psaní pokračovat a rozšířila příběhy Kim Stoneové o několik dalších knih.

Němý křik

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy. Přesně o tom se čtenáře snaží přesvědčit Angela Marsonsová v první knize s Kim Stoneovou, která se nazývá Němý křik. Když je v Black Country objeveno tělo brutálně zabité ředitelky místní školy a následně lidé u bývalého dětského domova najdou další lidské ostatky, detektiv inspektor Kim Stoneová si rychle uvědomí, že hledá naprosto zvrácenou osobu.

Vražedné řádění trvá již několik desetiletí a další hrůzné zločiny na sebe nenechají dlouho čekat. Kim musí jednat co nejrychleji, aby se jí podařilo zločince dopadnout dříve, než znovu udeří a zničí tak další nevinné lidské životy. Zároveň je jí však jasné, že nejprve se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Jinak by už mohlo být příliš pozdě.

Ďábelské hry

Jelikož první kniha s Kim Stoneovou v hlavní roli měla mezi čtenáři obrovský úspěch, pokračování pojmenované Ďábelské hry na sebe nenechalo dlouho čekat. Inspektorku a její vyšetřovací tým tentokrát povolají k nálezu zmrzačeného, ubodaného těla. Brzy se však ukáže, že oběť je zároveň sama nebezpečným zločincem – pachatelem brutálního znásilnění.

Že by se někdo pokusil vzít spravedlnost do vlastních rukou? Nebo je to celé úplně jinak? Zatímco Kim hledá tajemného vraha, zároveň pátrá po skupince pedofilů. To však ještě netuší, že se sama stala terčem nebezpečné osoby, která zná každou její slabinu a rozhodla se na ní vyzkoušet zvrácený experiment.

Tichá modlitba

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu, jejich holčička totiž zemře… Když zmizí devítileté nejlepší kamarádky Charlie a Amy, jejich rodiny jsou naprosto zdrcené. Textová zpráva navíc brzy potvrdí to, čeho se všichni obávali: děvčata se stala oběťmi únosu. Další esemeska ale všem vyrazí dech. Nutí totiž rodiče holčiček, aby se postavili proti sobě a bojovali o život svého dítěte.

Když se všechno zdá naprosto beznadějné, do případu se vkládá Kim Stoneová a její neohrožený tým. Všem zúčastněným je ovšem jasné, že v knize pojmenované Tichá modlitba budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu navíc dozajista tkví v temné rodinné minulosti, o níž se nemluví. Pokud bude chtít Kim zabránit tomu, že něčí dítě zaplatí za chyby svých rodičů, bude si muset pospíšit.

Otevřený hrob

Čtvrtý román oblíbené detektivní série s názvem Otevřený hrob zavede Kim Stoneovou a její vyšetřovatelský tým do výzkumného zařízení ve Westerley, kde vědci studují rozklad lidských těl. Mezi těmi, kteří i po smrti chtěli posloužit vědě, je však nalezena jedna čerstvá mrtvola – žena s obličejem rozbitým k nepoznání, s prázdným pohledem upřeným k nebi a ústy plnými hlíny.

Místní badatelé nemají ponětí, kde se na jejich pozemku čerstvá mrtvola vzala. Po objevení druhé dívky s ústy naplněnými hlínou je ovšem jasné, že se jedná o řádění sériového vraha. Všechny teď trápí dvě důležité otázky. Kolik dalších těl se ve výzkumném středisku ukrývá? A kdo bude další?

Pokrevní pouta

Jak chytit vraha, který po sobě nikde nezanechává žádné stopy? Tuto otázku si klade detektivní inspektorka Kim Stoneová v knize Pokrevní pouta, když objeví ženu zabitou jediným přesným bodnutím do srdce. Ačkoliv se to na první pohled zdá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo, vyšetřovatelskému týmu na tomto zločinu něco nesedí. A jejich nejhorší obavy se samozřejmě brzy potvrdí.

O pár dní později je nalezena mrtvá narkomanka, kterou zabila stejná bodná rána v hrudi, a všem už je naprosto jasné, že obě ženy někdo chladnokrevně sprovodil ze světa. Kim se ovšem nedokáže na případ plně soustředit, protože z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, kterou detektivní inspektorka před lety dostala do vězení, kde sociopatka naplánovala bezcitnou pomstu.

Pohřbená pravda

V šestém pokračování s názvem Pohřbená pravda postaví nález starých kosterních ostatků inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu. Bude totiž muset spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém, což není nikdy žádná výhra.

Podrobné ohledání hrobu odhalí, že se nejedná pouze o jedno tělo. A oběti samozřejmě nezemřely přirozenou smrtí. Kim se musí obejít bez svého vyšetřovatelského týmu, jelikož hrob stojí na pomezí dvou policejních okrsků. Před lety pohřbenou a čerstvě vykopanou pravdu už ale není možné dále skrývat.

Zlámané kosti

Mysleli si, že budou v bezpečí, ale ošklivě se zmýlili. A tak se zavražděná prostitutka a opuštěné dítě stávají další záhadou, kterou bude muset detektivní inspektorka Kim Stoneová rozluštit. V knize pojmenované Zlámané kosti ji tyto dva nálezy navíc donutí čelit tváří v tvář někomu, koho si pamatuje z vlastního hrůzného dětství.

Když poté v rychlém sledu někdo v Black Country zabije další tři osoby, které se živí sexem, každou z nich navíc brutálněji, než tu předešlou, je jasné, že na místě opět řádí sériový vrah. Ve stejnou dobu se také rozbíhá pátrání po zoufalé ženě, která zanechala své novorozené dítě na stanici. A aby toho nebylo málo, vyšetřování se brzy dočká naprosto nečekaného zvratu.

Skryté karty

Prozatím poslední román Angely Marsonsové, který sleduje vyšetřovatelský tým inspektorky Stoneové, se nazývá Skryté karty. Ten se soustředí na tragické úmrtí třináctileté žákyně, k němuž dojde na elitní soukromé škole Heathcrest. Zdánlivě jasný případ sebevraždy však Kim Stoneovou zasáhne víc, než čekala. Na místo totiž nestačila dorazit včas a dívku zachránit.

Z toho důvodu se inspektorka nehodlá s výsledkem vyšetřování za žádnou cenu smířit. A jak už to tak bývá, její tušení se samozřejmě potvrdí. Za smrtí malé Sadie Wintersové se totiž skrývá cosi daleko tajemnějšího a vyšetřování vede do vyšších kruhů, ale zároveň i hlouběji do minulosti. Škola je ovšem připravená bránit svou pověst za každou cenu, a to bez ohledu na to, koho svým počínáním ohrozí.