Knižní série Resident Evil

Patříte mezi vášnivé fanoušky videoher a oblíbili jste si titul Resident Evil? V tom případě jste už jistě zaznamenali, že existuje také filmová verze. Věděli jste ale, že na pultech knihkupectví je k dostání také celkem zdařilá knižní adaptace? Pokud si chcete užít další hororový boj o přežití, rozhodně si ji nenechte ujít.

  Více

Oblíbená videoherní série

Resident Evil (v Japonsku známý jako Biohazard) představuje označení série videoher, které se řadí do žánru survival horor. Jejich příběh začíná v americkém fiktivním městě Raccoon City, kde sídlí laboratoře společnosti Umbrella Corporation. Ta většinou představuje také hlavního záporáka, který do společnosti vypouští viry a dělá z lidí krvelačné zombie či jiné mutanty. Děj se ovšem o něco později přesouvá také do Španělska, Číny a Afriky.

Tvůrcem slavné herní série je japonský tým Capcom a Šindži Mikami, které inspirovaly snímky George Romera, hry Alone in the Dark a Sweet Home. Kromě her samotných ovšem brzy vzniklo také několik filmových adaptací, jejichž příběh opět začíná v Raccoon City, ale od herního vyprávění se později značně odlišuje.

Resident Evil knihy

Vedle počítačových her bylo prostředí populární série Resident Evil použito také v oficiálních knižních a komiksových adaptacích. Knihy má na svědomí americká novelistka Stephani Danelle Perry, která píše pod jménem S. D. Perry a má na svědomí také tituly z prostředí Star Treku či Vetřelce.

Resident Evil: Konspirace Umbrella

Máte pro strach uděláno? V tom případě neváhejte a vstupte do světa hororového boje o přežití! Resident Evil 1. kniha s názvem Konspirace Umbrella se odehrává ve městě Raccoon City, nad nímž se vznáší atmosféra strachu. Odlehlou horskou komunitu totiž znenadání postihne série brutálních vražd, a navíc se začnou šířit také bizarní zprávy, které popisují útoky zákeřných bytostí, jež zčásti vypadají jako lidé a zčásti jako nestvůry.

V epicentru těchto událostí stojí tajemná společnost Umbrella Corporation, která dlouhé roky nepozorovaně prováděla genetický výzkum. Pravděpodobně ale vůbec nebyl tak neškodný, jak zpočátku všichni tvrdili. A tak se do vyšetřování podivných událostí pouští zvláštní taktická a záchranná jednotka S.T.A.R.S., která má za úkol problém rychle objasnit.

Součástí speciální jednotky je třeba sympatický Chris Redfield, bývalá zlodějka Jill Valentinová, ostrostřelec Barry Burton, ale i tajemný velitel Albert Wesker. Ačkoliv si ovšem myslí, že jsou díky svému výcviku připraveni na všechno, opak je pravdou. Když proniknou do uzavřeného sídla, rozpoutá se totiž hrůza, která překročí i jejich nejhorší noční můry. Všem je brzy jasné, že místní experimenty se naprosto vymkly kontrole. Útočí na ně stvůry popírající zákony života i smrti, ale zároveň mají ve svých řadách zrádce, který je za žádnou cenu nemůže nechat uniknout.

Resident Evil: Caliban Cove

Mysleli jste si, že utrpení už skončilo? Tak to jste se šeredně zmýlili. Resident Evil 2. kniha s názvem Caliban Cove totiž přináší čtenářům zcela nové hororové vyprávění, které je ani na moment nenechá v klidu. Její děj se odehrává po událostech, kterými si členové týmu S.T.A.R.S. prošli ve výzkumné laboratoři Umbrella Corporation. Jelikož se jim podařilo těmto hrůzám uniknout, snaží se varovat svět před spiknutím, které má za cíl vytvořit děsivé biologické zbraně.

Brzy se ale ukáže, že konspirace ještě zdaleka neskončila. Lidé, kteří speciální jednotku vycvičili, označí její členy za zločince, a ti proto musejí uprchnout. K týmu se připojí také medička a biochemička Rebecca Chambersová, která zaslechla zvěsti o tom, že Caliban Cove tajně buduje armádu nemrtvých. Tým S.T.A.R.S. se bude muset pustit do boje s dalšími nevyslovitelnými hrůzami a zabránit tomuto šílenci, aby na svět vypustil netušenou biologickou hrozbu. Jenomže to vůbec netuší, že Umbrella na ně poslala agresivní virus, který je schopný měnit lidskou DNA.

Resident Evil: Město mrtvých

Resident Evil 3. kniha, která nese název Město mrtvých, se opět odehrává v ikonickém Raccoon City. Tam přijíždí energický policejní zelenáč Leon Kennedy, který si slibuje kariérní posun a nový život. Nachází však město podivně opuštěné. Kromě dychtivého policisty se zde však objeví také Claire Redfieldová, mladší sestra Chrise Redfielda, který patří mezi členy zvláštní jednotky S.T.A.R.S. a stále se pohřešuje.

Claire je nejen odhodlaná najít Chrise za každou cenu, ale chce také zjistit, co se v Raccoon City doopravdy stalo. Jenomže věci, které nakonec odhalí, vyvolají jen další otázky. Z města se navíc stává nekropole, protože v tajné laboratoři odstartoval zpackaný pokus Umbrella Corporation strašlivou virovou epidemii. Všichni obyvatelé se proměnili v oživlé mrtvoly a mají hlad. Claire a Leon se proto musejí rychle dostat na policejní stanici a najít způsob, jak odsud uniknout. Jenomže tenhle nápad mají i jiní lidé, a ne každý z nich patří mezi ty dobré…

Resident Evil: Podzemí

Ačkoliv se situace zdála naprosto beznadějná, navzdory obrovské moci začíná děsivá Umbrella Corporation konečně ztrácet kontrolu nad svými tajnými zařízeními. Resident Evil 4. kniha s podtitulem Podzemí začíná ve chvíli, kdy se bývalým členům speciální jednotky S.T.A.R.S. podaří zničit tři laboratoře této děsivé společnosti.

Na americkém jihozápadě má však být uvedeno do provozu jedno z nejsofistikovanějších zařízení a někde uvnitř se může ukrývat také klíč k tomu, jak zastavit celou Umbrella Corporation jednou provždy. To by se však Rebecce Chambersové a jejím přátelům muselo podařit proniknout do podzemí a přežít také útoky geneticky modifikovaných monster, která na ně pod sluncem spálenou zemí trpělivě čekají.

Resident Evil: Nemesis

Zombie, zmutovaná zvířata, biologické zbraně, chirurgicky vylepšená monstra, tajné laboratoře a rozsáhlá spiknutí. Zdálo se to naprosto nemožné, ale Jill Valentinová a další členové týmu S.T.A.R.S. všechny tyto věci viděli na vlastní oči, když Umbrella Corporation proměnila Raccoon City v jeviště těch nejzákeřnějších genetických experimentů.

Pátá Resident Evil kniha, která nese podtitul Nemesis, se soustředí na další osudy Jill Valentinové. Ta je připravená jednou provždy opustit izolovanou horskou komunitu, jenomže Umbrella Corporation se svými machinacemi stále ještě neskončila. Pořád existuje příliš mnoho důkazů, které musí buď získat zpátky, nebo neprodleně zničit. Městem se navíc šíří mutagenní virus Williama Birkina a pod rouškou noci tam vstupují týmy žoldáků a smrtící stvůra s krycím jménem Nemesis, jejíž kořistí není nikdo jiný než samotná Jill Valentinová.

Resident Evil: Kód Veronica

Šestá kniha Resident Evil s názvem Kód: Veronica opět postaví Claire Redfieldovoou proti děsivým biologickým zbraním Umbrella Corporation. Její pátrání ji zavede na odlehlý ostrov, kde šílený génius vypustil všechna děsivá stvoření, která měl k dispozici. Konečně se tam také setká s mužem, kterého už tak dlouho hledá.

Chris Redfield vede svou vlastní válku proti strašlivým stvůrám Umbrella Corporation a rychle směřuje také ke střetu s mužem, který v Raccoon City zradil speciální jednotku S.T.A.R.S. S mužem, který už měl být dávno po smrti.

Resident Evil: Nultá hodina

Vítejte v pekle! Sedmá kniha ze série Resident Evil, která nese název Nultá hodina, čtenáře naposledy přivádí do prokletého Raccoon City. Tým Bravo jednotky S.T.A.R.S. vyráží vyšetřit sérii bestiálních vražd, které se na tomto místě odehrály. Cestou na místo činu se ovšem helikoptéra s jeho členy nečekaně zřítí.

Ačkoliv se to zdálo nepravděpodobné, děsivý pád nakonec všichni přežijí. Společně se pak vydávají na cestu k záchraně, během které narazí na havarovaný vojenský džíp. Když se v něm navíc objeví zohavené mrtvoly, všem najednou dojde, že jejich noční můra teprve začíná…