Knižní série Sedm sester

Knižní série Sedm sester od irské autorky Lucindy Rileyové vypráví příběh skupiny dívek, které kromě stejného adoptivního otce spojuje také touha po poznání biologické rodiny. Každá zvlášť se proto vydává vstříc pravdě a na svých cestách postupně nalézá i nový smysl života.

  Více

Děj příběhu

Příběh o hledání pravdy začíná, když na soukromý ostrov ženevského jezera přijíždí z různých koutů světa šest žen, které sem přivádí nešťastná událost. Smrt jejich adoptivního otce. Každá z nich dostane v rámci dědictví dopis, který obsahuje údaje, podle nichž by měla najít svou biologickou rodinu. V každém díle zatím čtyřdílné série se tak jedna z dívek vydává na dobrodružnou cestu za svou rodinnou minulostí a odkrývá překvapivé údaje. Kromě zcela nových informací a souvislostí zjišťují sestry také to, že smysl jejich života je možná jiný, než si doposud myslely.

Jednotlivé díly

Autorka, kterou je Lucinda Rileyová, zatím vydala čtyři knihy. V plánu jsou však ještě minimálně tři další, které budou sledovat cestu zbylých sester.

Sedm sester

V prvním díle série Sedm sester zavedou instrukce nejstarší sestru Maiu až do Rio de Janeira v Brazílii, kde se pomocí místního spisovatele Floriana vydává po stopách mocné rodin Aires Cabralových. Brzy zjišťuje, že aby odhalila záhadu svých příbuzných, musí se vrátit o několik generací zpět, konkrétně k prababičce Izabele, která se během stavby slavné sochy Krista dostává s rodinou hlavního architekta projektu do Paříže. Tam se osmnáctiletá dívka bláznivě zamiluje do mladého sochaře Laurenta, a to i navzdory tomu, že je již zasnoubená s jiným.

Zatímco se Maia vydává po stopách své rodiny, stále více propadá kouzlu Ria, ale i kouzlu svého průvodce Floriana. Cesta do minulosti jí navíc pomáhá se smířit se špatným rozhodnutím ze svého mládí, která léta tajila.

Sedm sester 2: Sestra bouře

Pokračování romantické ságy, tentokrát s podtitulem Sestra bouře, se točí kolem druhé ze sester Ally, která zpočátku nemá zájem po své biologické rodině pátrat. Poprvé v životě se totiž zamilovala. Když však jejím idylickým životem otřese strašlivá nehoda a ona se náhle nemá čeho chopit, nakonec se do Norska přeci jen vydává. Přesně tam ji totiž vedou otcovy nápovědy.

Ally se pouští do skládání mozaiky svých dávných předků. Odhaluje příběh mladičké venkovanky Anny Halvorsenové, která se z prostředí hor náhle ocitla v rušném městě a jako zpěvačka také ve světle reflektorů. Čím více Ally její osud poznává, tím spíše si uvědomuje, proč se mladá žena rozhodla vzít život do vlastních rukou. Druhá sestra pokračuje v putování po severu, kde kromě odpovědí nečekaně nachází také smysl života.

Sedm sester 3: Sestra ve stínu

I třetí ze sester, mlčenlivá a hloubavá Star, se rozhodne vydat po stopách své minulosti. Ačkoli se dobrodružství zprvu obává, nakonec ji k tomuto kroku dovede nespokojenost s vlastním životem. Pátrání ji nejprve přivádí do hlavního města Anglie, konkrétně do londýnského antikvariátu, kde odhaluje stoletý příběh cílevědomé Flory. Ta se snaží bojovat o svou nezávislost ve světě, kde jedinou nadějí na úspěch je sňatek s vhodným nápadníkem.

Ačkoli je se svým životem spokojená, tíživá situace její rodiny ji nakonec zavede do sídla pověstné intrikánky a milenky krále Edwarda Alice. Flora náhle zjišťuje, že se stala figurkou v Alicině podivné hře. Pochopí to však až ve chvíli, kdy se dozví nejhlubší tajemství matčiny minulosti.

Třetí dívka se v pokračování s názvem Sestra ve stínu stejně jako její sestry vrhá do dobrodružství plného romantiky, vášně, záhad, ale i srdcervoucích milostných dramat.

Sedm sester 4: Sestra s perlou

Hlavní hrdinkou čtvrtého dílu, který nese název Sestra s perlou, je CeCe D`Appliese, která měla odjakživa pocit, že mezi své krásné a nadané sestry nezapadá. Po smrti jejich otce se v jejím životě navíc začíná všechno hroutit. CeCe proto neváhá a následuje pokyny, které jí v dopise zanechal již zesnulý otec. Ty ji dovedou až do daleké Austrálie, kde se v městečku známém jako Broome snaží zjistit, co může mít společného s jednou z prvních australských podnikatelek Kitty Mercerovou, která se živila obchodováním s perlami.

CeCe pomalu odkrývá příběh dcery skotského duchovního, která před mnoha lety zasvětila život divokému a drsnému kontinentu a zjišťuje, jak moc se proplétá s jejím osudem, který je rovněž plný hledání vlastní identity i místa v životě.