Knižní série Spirit Animals

Oblíbily si vaše děti fantastické příběhy, kde není nouze o dobrodružství, nečekaná překvapení a spoustu napínavých momentů? Pak by jim rozhodně neměla uniknout knižní série s názvem Spirit Animals. Ta vypráví o světě jménem Erdas, kde dospívající děti procházejí zkouškou, aby nalezly své spirituální zvíře a získaly tak výjimečné schopnosti.

  Více

Posvátný svazek mezi člověkem a zvířetem

Dobrodružná fantasy série pojmenovaná Spirit Animals je dílem skupiny autorů, v jejichž čele stojí americký spisovatel Brandon Mull. Ten se soustředí především na tvorbu fantastických příběhů a má na svědomí třeba cyklus románů s názvem Dragonwatch. Dále se poté na tvorbě oblíbených knih pro mládež podíleli třeba Garth Nix, Sean Williams, Maggie Stiefvaterová či Shannon Haleová.

Co se týče dějové linky, Spirit Animals knihy sledují příběh několika dětí, kterým se podaří navázat výjimečné spojení se svými spirituálními zvířaty. Díky tomu se u nich projeví nečekané schopnosti, které jim pomohou překonat mnohé nástrahy a pomoci těm, kteří to potřebují. Zároveň se ale ukáže, že osud světa jménem Erdas leží v jejich rukou.

Jednotlivé díly

Oblíbená fantasy série z pera Brandona Mulla a jeho kolegů se momentálně skládá ze dvou samostatných cyklů, kam patří knihy Spirit Animals a knihy Spirit Animals: Soumrak strážců. Kromě toho se však čtenáři dočkali také speciálních edice, jež obsahuje dvě doprovodné publikace.

Spirit Animals: Zrození hrdinů

Chcete si užít fantastické dobrodružství plné magie a nebezpečí? V tom případě se vydejte do světa, kde každé dítě prochází speciální zkouškou, během které má za úkol přivolat své spirituální zvíře. Hrstka vyvolených, u nichž se tato schopnost prokáže, naváže posvátné pouto mezi člověkem a zvířetem, což jim poskytne také výjimečné schopnosti.

V knize Spirit Animals 1: Zrození hrdinů podstoupí v různých koutech světa tento rituál Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan. Jakmile však jejich tajemná zkouška započne, objeví se světelné záblesky, z nichž vystoupí vlk, leopardice, panda a sokolice. Tímto okamžikem je tak zpečetěna nejen budoucnost samotných dětí a jejich magických zvířat, ale i osud země jménem Erdas, v jejíchž hlubinách se probouzí temná síla.

Spirit Animals: Skrytá hrozba

Jen několik vyvolených dokáže přivolat své spirituální zvíře a získat díky tomuto poutu nadlidské schopnosti. Conorovi, Abeke, Mej-lin a Rolanovi se to však podařilo, i když si na své nové společníku musí teprve zvyknout, což není zrovna nejjednodušší. Brzy se však budou muset potýkat s mnohem náročnější zkouškou.

V knize Spirit Animals 2: Skrytá hrozba vyvstává několik důležitých otázek. Co když existuje i jiná možnost, jak vytvořit spirituální zvíře? A co kdyby ji využil někdo se sobeckými záměry? Na scéně se také brzy objeví krutý nepřítel, který hodlá mladé hrdiny zničit. Teď bude záležet pouze na nich, zda je tato zkouška spojí, nebo naopak rozdělí.

Spirit Animals: Pokrevní pouto

S výjimečným poutem, které Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan během rituálu získali, se pojí i velká zodpovědnost. Jejich domov se totiž snaží zničit dobyvatelé, kteří rozpoutali nelítostnou válku a rychle se jim daří obsazovat celá města i země včetně Mej-linina rodného kraje. Dívka už proto nehodlá na nic čekat a společně se svou pandou Dží se v knize Spirit Animals 3: Pokrevní pouto vydává na území sužované válkou. Ačkoliv se jí však přátelé pokoušejí být neustále nablízku, nepřítel si je brzy najde.

Spirit Animals: Ledová past

Na zasněženém okraji světa se začínají dít podivné věci a čtyři neohrožení hlavní hrdinové se tak v knize Spirit Animals 4: Ledová past musejí vydat přes celý Erdas, aby útoky nelítostných dobyvatelů zastavili. Jen oni čtyři totiž mají moc zabránit nepříteli v šíření zla. Při jedné ze svých výprav na daleký sever ovšem Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan narazí na zvláštní vesnici, která je zahalená rouškou tajemství. Ačkoliv by si přáli zjistit, co se v této osadě doopravdy stalo, moc dobře si uvědomují, že jejich pronásledovatelé jsou každým dnem blíž a blíž.

Spirit Animals: Zrádné vody

Na první pohled vypadá Ostrovní země jako ráj na zemi. Přestože je však okolní prostředí zalité sluncem, cesta vpřed se zdá být zahalená neprostupnými stíny. I přes to ale musí Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan pokračovat v pátrání po talismanech, které je provedlo všemi možnými kouty světa. V knize Spirit Animals 5: Zrádné vody navíc zjišťují, že důvodem, proč jejich pronásledovatelé vždycky vědí, kde hrdiny a jejich spirituální druhy najít, je zrádce ve vlastních řadách.

Spirit Animals: Vzestup a pád

V dalším pokračování s názvem Spirit Animals 6: Vzestup a pád se Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan musí vypořádat se zákeřnou zradou, která je v minulé knize rozdělila. Zároveň stále pátrají po magických talismanech, zatímco krutý nepřítel neustále hatí jejich plány. A hluboko v poušti mezitím přebývá jeden z Velkých strážců, majestátní lev, na jehož území dosud žádný člověk nevkročil. V záhadné oáze totiž před zraky světa střeží svůj zlatý talisman.

Spirit Animals: Strom věčnosti

Ještě než zemi napadl nepřítel, Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan bývali obyčejnými dětmi. Když se jim však podařilo navázat spojení s jejich spirituálními zvířaty, pustili se do boje s temnými silami a procestovali téměř celý Erdas. V knize Spirit Animals 7: Strom věčnosti je však čeká další těžká zkouška. Musí se dostat na dávno zapomenuté místo a porazit prastarého nepřítele, na což budou mít pouze jediný pokus. Pokud svou šanci promarní, svět, který znali, se promění v trosky.

Spirit Animals – Soumrak strážců

Na první cyklus románů volně navazuje také druhá série pojmenovaná Spirit Animals: Soumrak strážců. Ta obsahuje následující knihy:

Spirit Animals: Příběhy Velkých strážců

Pokud jde o speciální doplňkové publikace, fanoušci série Spirit Animals se mohou začíst třeba do knihy s názvem Příběhy Velkých strážců. Ta vypráví o nejodvážnějších činech, které Erdas kdy zažil, a zároveň popisuje bezohlednou zradu, jež stála na samotném počátku.

Podle prastaré legendy obývaly Erdas čtyři bájné bytosti – vlk Brigan, leopardice Uraza, panda Dží a sokolice Essix. A dávno předtím, než Padlí přišli na svět jako spirituální zvířata, žili v divokých zákoutích světa jako Velcí strážci. Během povstání šíleného krále se však tito mocní tvorové přidali k armádě lidí a zvířat, která chtěla zlo porazit. Aby se jim to však povedlo, museli strážci zaplatit tu nejvyšší cenu.