Knižní série Vikingové

Vikingové jsou knižní série, která je zasazená do vikingského prostředí a obsahuje detektivní prvky. Příběh je založen na skutečných událostech, jež se odehrály v severní Anglii v 9. století. Hlavními hrdiny jsou synové slavného Ragnara Lothbroka a Rolf, chlapec, kterého odvedli z jedné z drancovaných vesnic.

  Více

Máte rádi příběhy z vikingského prostředí a zároveň jste fanouškem detektivek? V tom případě byste určitě měli sáhnout po sérii Vikingové, ve které autor Lasse Holm spojil oba žánry dohromady. Krimi totiž zasadil do severské mytologie Vikingů, germánských kmenů, které dříve obývaly Skandinávský poloostrov. Příběh se točí kolem synů jednoho z nejslavnějších Vikingů všech dob, Ragnara Lothbroka, který podle starobylé literatury podnikal nájezdy na Franskou říši i anglo-saskou Anglii. Podle pověstí byl jednoho dne zajat králem Ællou z Northumbrie a následně popraven vhozením do jámy s hady.

Vikingové 1: Pomsta synů

Na jaře roku 866 se severoanglická vesnice ocitá pod útokem Vikingů. Uprostřed ní stojí na šibenici chlapec jménem Will, který s oprátkou kolem krku přihlíží tomu, jak skandinávští nájezdníci drancují jedno obydlí za druhým. Nakonec opouští vesnici společně s Vikingy, kteří ho pojmenují Rolf a odvedou ho s sebou do své pevnosti.

Rolf se seznamuje s pěti syny slavného Vikinga Ragnara Lothbroka, jimiž jsou Bjørn, Ivar, Sigurd, Ubbe a Halfdan. Ti do Anglie přišli proto, aby pomstili smrt svého otce, který zemřel na následky hadího uštknutí ve vězení northumbrijského krále Ælly. Rolfovi pomalu dochází, že jeho „únos“ nebyl náhoda.

pomsty synů se stává rozsáhlá invaze a Rolfova tajemství začínají pomalu vyplouvat na povrch. Začíná závod s časem. Bude mít Rolf dostatek prostoru na to, aby dokázal královu nevinu a zabránil tak obrovskému krveprolití, ke kterému se schyluje?

Vikingové 2: Nájezdy synů

Stejně jako předchozí díl, i pokračování série s názvem Nájezdy synů je založeno na skutečných událostech. Píše se jaro roku 868 a u francouzského pobřeží se nachází flotila 80 lodí z Nourmountieru, která směřuje na jih. Na palubě je Rolf Rapkæft, jeho přítel Hastein, bratr Jarvis a Ylva, kromě nich i Bjørn Jernside, Sigurd Slangeøje, Halfdan Hvidsærk a další dva tisíce Vikingů, jejichž cílem je muslimské Španělsko.

Rabovat by se v něm mělo samo, spousta měst koneckonců padla a lodě jsou plné stříbra. Když se ale flotila dostane do protiútoku, jedna loď zůstane osamocená ve Středozemním moři. Členové posádky začnou za záhadných okolností postupně umírat. Je tedy na Rolfovi, aby přišel na to, kdo je viníkem.