Knižní série Země příběhů

Hledáte nějakou knižní sérii pro děti, kde nebude nouze o dobrodružství, kouzla a tajemné záhady? Nebo sami máte rádi pohádkové příběhy a chtěli byste se dozvědět, co se s jejich hrdiny stalo, když zazvonil zvonec a pohádka skončila? Žádný problém! Přesně pro vás jsou určeny knihy Chrise Colfera, které společně tvoří oblíbenou ságu pojmenovanou Země příběhů.

  Více

Pohádkový cyklus z pera oblíbeného herce

Autorem knižní série s názvem Země příběhů není nikdo jiný než oblíbený americký herec, zpěvák a producent Chris Colfer, který se proslavil rolí Kurta Hummela v seriálu Glee. Ta mu také v roce 2011 vynesla cenu Zlatý glóbus a tři ceny People´s Choice Awards, což vedlo k tomu, že ho časopis Time zařadil mezi sto nejvlivnějších lidí světa.

Sám Chris Colfer napsal a produkoval film Zasažen bleskem, kde ztvárnil jednu z hlavních rolí, a brzy se pustil také do psaní příběhů pro děti. Tak vznikla kniha Kouzelné přání, která si okamžitě získala srdce menších i větších čtenářů a během dvou týdnů po vydání se stala číslem jedna na žebříčku bestsellerů New York Times. To stejné se autorovi povedlo i s dalšími díly série, které jeho prvotinu brzy následovaly.

A o čem vlastně Země příběhů vypráví? Hlavními hrdiny jsou dvojčata Alex a Conner Baileyovi, která jednoho dne kouzelná kniha přenese na podivné místo, které je plné záhad. Jak sourozenci velmi rychle pochopí, jedná se o zemi plnou pohádkových příběhů. Tam se hrdinové setkají se známými pohádkovými postavami, zažijí spoustu dobrodružství a také se konečně dozví, jak to bylo dál, když zazvonil zvonec a pohádka skončila.

Země příběhů 1: Kouzelné přání

První kniha pojmenovaná Země příběhů: Kouzelné přání představí čtenářům Alex a Connera. Tahle dvojčata jen tak někde neposedí a není tedy divu, že když objeví kouzelnou knihu, něco se brzo semele. Magický předmět je přenese na záhadné místo, které je snem všech dětí. Jedná se totiž o zemi pohádkových příběhů!

Problém ale je, že brána do světa lidí se za Alex a Connerem uzavřela a žádná cesta zpět pravděpodobně neexistuje. Na sourozence navíc čeká pořádné dobrodružství plné kouzel, překvapení a postav, které dobře znají z oblíbených pohádek. Ne všechny bytosti Země příběhů jsou však hodné a dvojčata brzo pochopí, že boj dobra se zlem ještě zdaleka neskončil.

Země příběhů 2: Návrat kouzelnice

Zlá kouzelnice, která kdysi proklela Šípkovou Růženku a uvrhla ji do stoletého spánku, se po dlouhém skrývání vrací zpět na scénu a je nebezpečnější než kdy dřív. V druhé knize s názvem Země příběhů: Návrat kouzelnice se pouští do boje proti všem svým nepřátelům a tentokrát nehodlá nikomu ustoupit. Najde se někdo, kdo se odváží postavit zlu do cesty?

Dvojčata Alex a Conner ale nic netuší, protože už uplynul rok od té doby, kdy se vrátili ze Země příběhů zpátky domů. Stejně tak dlouho neviděli svou babičku Kmotřičku vílu. Když se tedy jednoho dne znenadání objeví u nich doma a za zády má vojáky královny Popelky, ihned pochopí, že je zle. Babička jim vysvětlí, že jejich maminku někdo unesl, a zakáže jim cokoliv podnikat. Sourozencům se však podaří proniknout zpět do Země příběhů, kde pochopí, že tahle pohádka možná nebude mít šťastný konec.

Země příběhů 3: Varování bratří Grimmů

Ve třetím pokračování s názvem Země příběhů: Varování bratří Grimmů nastal čas objevit, jaké ponaučení ukryla do svých pohádek známá spisovatelská dvojice. Conner je rozhodnutý, že se do Země příběhů jen tak nevrátí, ale to jen do té doby, než objeví tajemné poselství bratří Grimmů. V doprovodu Matky Husy a spolužačky Bree se proto vydá na zběsilou cestu po Evropě, aby tajemství rozluštil a pomohl tak zastavit katastrofu, která Zemi příběhů neodvratně hrozí.

Pokud jde o Alex, ta raději tráví čas ve svém milovaném pohádkovém světě a snaží se naučit všemu, co by měla umět jako nástupkyně Kmotřičky víly, aby jednoho dne mohla vést Shromáždění šťastných konců. Mezitím se však všude kolem probouzí dřímající zlo a vojsko francouzské armády, které se před dvěma lety pokusilo proniknout do Země příběhů, už tuší, jak uniknout z očarovaného portálu. Začíná neúprosná hra o čas a Conner s Alex budou muset znovu spojit své síly.

Země příběhů 4: Za hranice království

Ve čtvrtém dílu s názvem Země příběhů: Za hranice království utíká pohádkovou říší Maskovaný muž, kterého mohou zastavit jen Alex s Connerem. Alex však byla vyloučena z Rady víl a její varování proto nikdo nebere moc vážně. Jedinou oporou jsou jim nejvěrnější přátelé, s jejichž pomocí se jim brzy podaří odhalit děsivé tajemství.

Maskovaný muž má obrovskou moc a z každé knihy, které se dotkne, dokáže vytvořit portál do jiného světa. Aby ho sourozenci dostihli, musí se vydat na honbu napříč Zemí Oz, Zemí Nezemí i Krajem divů. Dokáží však zastavit zloducha dříve, než bude na všechno pozdě?

Země příběhů 5: Na vlnách fantazie

Také v pátém pokračování s názvem Země příběhů: Na vlnách fantazie se na scéně znovu objeví Maskovaný muž. Tomu se totiž povedlo spojit své síly s největšími padouchy z pohádek a zajmout všechny královské rodiny Země příběhů. Teď je hodlá zničit, aby se mohl stát jediným vládcem pohádkového světa.

Alex a Conner moc dobře vědí, že proti přesile jsou bezmocní. Brzy si však uvědomí, že silnou zbraní by se mohla stát jejich vlastní fantazie, a vydají se proto do světa Connerových příběhů. Tam shromáždí armádu pirátů, kyborgů, mumií a všemožných superhrdinů, kteří jim pomohou v rozhodující bitvě. Jenže Maskovanému muži se v hlavě rodí plán, který by mohl Zemi příběhů i celý Mimosvět navždy změnit…

Země příběhů 6: Srážka světů

Brána mezi světy se otevřela a všechny bytosti z pohádkového světa mohou na začátku šestého dílu s názvem Země příběhů: Srážka světů volně procházet do naší reality. A je úplně jedno, jestli to jsou kladní hrdinové, nebo nebezpeční padouši. Conner si myslí, že to je to nejhorší, co se mohlo stát, ale to jen do chvíle, než zmizí jeho sestra Alex.

Spolu s přáteli musí Conner vybojovat tu největší bitvu, na jejímž výsledku závisí osud všech lidí i pohádkových postav. Ještě mnohem důležitější však je zajistit bezpečí těch, které milují. Podaří se jim tenhle hrozivý souboj vyhrát a obnovit pořádek mezi lidským a pohádkovým světem, nebo se vše navždy zhroutí?

Země příběhů: Speciální průvodce

Aby toho nebylo málo, pro všechny fanoušky Země příběhů vytvořil Chris Colfer také Speciálního průvodce, který přináší další zajímavé informace z kouzelného světa pohádek. Kromě bohatých ilustrací se zde čtenáři dozví více o původu a historii jednotlivých míst, postav i kouzelných předmětů. Známá magická dobrodružství navíc doplňují i nové, dosud neznámé příběhy a kniha zároveň obsahuje originální portréty postav od samotného autora i další bonusové materiály.